SRBIN ASISTENT Benfika još jednom obrukala Ronalda i Al Nasr (VIDEO)

Al Nasr je, isto kao i najveći klubovi Saudijske Arabije, ovog ljeta uložio milione u tim, ali će morati još da sačeka, ako uopšte i dočeka, kako bi bio konkurentan.

Kristijano Ronaldo

Tu lekciju mu je očitala Benfika ubjedljivom pobjedom 4:1 u prijateljskom meču u portugalskom Faru.

Za nepunih 40 minuta sve je bilo riješeno kada su tri lopte završile u mreži nejakog tima Kristijana Ronalda i Marcela Brozovića. Poigrali su se lisabonski Orlovi u režiji Gonkala Ramoša i povratnika Anhela Di Marije.

Prvo je Argentinac napravio dar-mar u odbrani Al Nasra i maestralno bocnuo golmana, da bi mu se pridružio nemilosrdni Ramoš.

Mladi golgeter je takođe lobovao golmana, da bi se i drugi put upisao u strijelce u roku od devet minuta. Tada je sve bilo riješeno, zbog čega je Ronaldo bio vidno nervozan.

Do poluvremena su gosti iz Rijada uspjeli da smanje preko Kalida Al Ganema u jednoj kontri i to je bilo sve od njih. Tada je Benfika promijenila svih 11 igrača, među njima je bio Mihailo Ristić, ali su se i oni poigravali sa nadoraslim rivalom.

Upravo je srpski lijevi spoljni bio tvorac konačnog rezultata. Odlično se ubacio iza odbrane Al Nasra i šutirao, golman je odbranio, ali pravo na nogu Andresa Šelderpupa za 4:1.

Tako se pokazalo da onaj debakl Al Nasra protiv Selte (0:5) nije bio slučajnost, već da se u Evropi igra mnogo bolji fudbal nego na Bliskom istoku, koliko god Ronaldo mislio da je u padu.

Ipak su Saudijci predaleko i od osrednjeg nivoa, koliko god zvezda doveli.