ŠTETA ZA BORBENU IGOKEU Tanasković promašio produžetak (VIDEO)

Košarkaši Igokee propustili su šansu da izbore produžetak u duelu protiv Budućnosti. Podgorički tim je slavio 82:79 a otvoren šut za tri poena i produžetak promašio je Nikola Tanasković.

Problemi sa ofanzivnim skokom rivala (Igokea ih je imala osam u prvom poluvremenu) učinili su da Podgoričani na odmor odu sa samo poenom prednosti (38:37), ali je početak nastavka otklonio i te nedostatke, pa je brzo bilo plus 10.

Čuvala je Budućnost prednost, a Igokea je zatim prišla na pet poena zaostatka. Suad Šehović trojkom i Džastin Kobs košem uz dodatno slobodno bacanje odbili nalet domaćina.

Iako se činili da će Budućnost da dođe do sigurne pobjede jer su imali 11 poena prednosti (80:69) tri minuta prije kraja, Igokea je pokazala karakter, uspjela je da se vrati i da ima šansu za produžetak. Nažalost, Tanasković nije pogodio.

Najbolju partiju u Igokei pružio je Džejms Robinson sa 19 poena, Taj Voler je ubacio 12 i došao na drugo mjesto vječne liste ABA lige po broju ubačenih šuteva za tri poena. Na drugoj strani Vili Rid imao 15 poena i deve skokova.