Šutersko veče obilježeno sa čak 21 trojkom: Boston upisao 4. pobjedu u nizu (VIDEO)

Zbog Superboula koji se igra u noći između nedelje i ponedeljka utakmice NBA lige morale su se igrati u nešto ranijem terminu, ali nam ta činjenica nije uskratila spektakularnu utakmicu između Bostona i Memfisa.

Boston Memfis

Košarkaši Boston Seltiksa savladali su Memfis rezultatom 119:109 u utakmici u kojoj je domaćin tek u posljednjoj četvrtini uspio da se “odlijepi” i upiše bitnu pobjedu.

Bila je ovo utakmica sa velikim brojem preokreta, a o neizvjesnosti govori i to da je pobjednik određen tek u posljednjoj četvrtini. Boston je uspio da ubaci nevjerovatnu 21 trojku iz 51 pokušaja. Memfis je posljednje vođstvo imao pri rezultatu 87:85 poslije polaganja Džerena Džeksona, da bi Pejton Pričard trojkom započeo seriju 12:4 kojom je Boston uspio da se odlepi plus osam i nagovijestio pobjedu, piše Sportal.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Dža Morent sa 25 poena, sedam asistencija i šest skokova.

Njega prati dvojac iz Bostona. Derik Vajt je predvodio domaću ekipu sa 23 poena, 10 asistencija, a pratio ga je Sem Hauzer sa 20 poena.

Memfis Grizlisi se trenutno sa skorom od 34 pobede i 22 poraza nalaze na drugom mjestu zapadne konferencije, iza neprikosnovenog Jokićevog Denvera.

Sa druge strane, Boston je lider istočne konferencije sa skorom 41:16.