TADIĆ ISKLJUČEN Ajaks doživio debakl protiv Napolija, Interu pripao derbi sa Barselonom (VIDEO)

Srpski fudbaler Dušan Tadić je isključen, njegov Ajaks je doživio debakl na svom terenu protiv Napolija u 3. kolu grupne faze Lige šampiona.

Iako su domaćini poveli vu devetom minutu i to čudnim pogotkom Kudusa kog je lopta pogodila poslije šuta saigrača i odbila se u mrežu, italijanski tim je napravio preokret pobijedio sa 6:1 i zadržao maksimalan bodovni učinak.

Pogotke za ekipu iz Napulja postigli su Raspadori u 18. i 47, Di Lorenco u 33, Zjelinski u 45, Kvarachelija u 63. i Simeone u 81. minutu.

Tadić je u 73. minutu dobio drugi žuti, odnosno crveni karton zbog udaranja protivnika.

Derbi ove runde odigrali su Inter i Barselona, a “neroazuri” su došli do trijumfa.

U 29. minutu zbog ofsajda je poništen pogodak Hoakinu Koreji, ali su domaći u sudijskoj nadoknadi vremena u prvom poluvremenu došli do prednosti.

Federiko Dimarko je proigrao Hakana čalhanoglusa koji je sa nešto više od 20 metara preciznim prizemnim udarcem pogodio desni ugao nemoćnog Mark-Andrea ter Štegena.

Katalonci su uspjeli da zatresu mrežu u 67. minutu, učinio je to Pedri Lopez, ali je pogodak poništen jer je prethodno Ansumane Fati igrao rukom.

U sudijskoj nadoknadi vremena sudija Vinčić je čekao odgovor iz VAR sobe da li je bio penal za goste zbog igranja rukom, ali je onda pokazao da se igra nastavi.

Do kraja susreta Barsa nije uspjela da postigne izjednačujući gol, tako da je ostala na tri osvojena boda, a Inter je svoj konto uvećao na šest bodova.