Tanka partija Srbije: Izabranici Tonija Đerone savladali Finsku i obezbijedili EP

Rukometna reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu u petom kolu kvalifikacione Grupe 2 protiv Finske u gostima 30:29 i obezbedila plasman na Evropsko prvenstvo.

Srbiju je na Evropsko prvenstvo vodio i poraz manji od 10 golova razlike. Ali svakako da je Toni Đerona želio da ekipa pokaže teško građen autoritet kroz ove tri godine. Teško da može na kraju da bude ičim zadovoljan, osim činjenicom da je ekipa uspjela da pobjedi, iako je pet minuta prije kraja gubila sa četiri gola razlike.

Ako se secira utakmica Srbija je opravdala svoj rejting samo u prvih 10 minuta drugog poluvremena i posljednjih pet minuta završnice. Ostalih 45 minuta je za zaborav, a oni umalo da dovedu do poraza. Jer Finska je pet minuta pre kraja vodila 29:25. Ipak, Srbija je zaigrala angažovanije u odbrani, uspjela da istopi razliku, a onda je Kukić u posljednjem napadu sjajno proigrao na krilu Vukašina Vorkapića, koji je postigao pobjedonosni gol nekoliko sekundi pre kraja utakmice.

Kod pobjednika najefikasniji bili su Nemanja Ilić sa osam golova, Bogdan Radivojević sa pet i junak Vukašin Vorkapić i Marko Milosavljević sa po četiri gola. Na drugoj strani Maks Granlund postigao je čak devet golova, navodi Sportklub.