TEŽAK PORAZ Desetkovani Partizan pao u nastavku (VIDEO)

Košarkaši Partizana pretrpili su četvrti poraz u Evroligi i prekinuli dobar niz u najkvalitetnijem takmičenju.

Deseatkovani tim Željka Obradovića poražen je u Pireju od Olimpijakosa 87:58. Bez povređenih Avramovića, Smailagića, Koprivice, Egzuma, kao i bez reprezentativaca Anđušića i Trifunovića, crno-bijeli su u Pirej stigli sa samo devetoricom igrača u rosteru.

Olimpijakos je tokom druge četvrtine imao 12 poena viška, a Partizan je u finišu poluvremena uspio da iskoristi par velikih grešaka rivala i smanji na 45:38.

To je bio rezultat poslije 20 minuta igre, a na početku treće četvrtine Partizan uspijeva dodatno da se približi i smanji na 48:45.

Vrlo brzo uslijedio odgovor domaćeg tima koji do kraja treće deonice dolazi do 14 poena razlike – 68:54.

U posljednjoj četvrtini Olimpijakos je udvostručio ubjedljivu prednost, pa je crno-belima prijetila prava rezultatska katastrofa. Nažalost, ni ovaj meč nije prošao bez povreda kada su igrači Partizana u pitanjju, ovoga puta je Panteru pukla arkada.

Kostas Slukas je sa 17 poena i osam asistencija bio najefikasniji u pobjedničkoj ekipi, Aleksandar Vezenkov je dodao 14. U timu Partizana Naneli i Panter su imali po 14 poena.