TEŽAK PORAZ Košarkašice BiH samo dobro počele meč protiv Koreje

Košarkašice Bosne i Hercegovine doživjele su i treći poraz na Svjetskom prvenstvu u Australiji. Koreja je slavila 99:66, pa je BiH na tri poraza.

Odlično su bh. reprezentativke počele meč i povele 9:0 poenima Džonkel Džons i Matee Tavić. Južna Koreja se međutim brzo vratila i stekla plus osam, da bi Nikolina Elez u samom finišu prve četvrtine trojkom smanjila na 20:25.

U drugoj četvrtini BiH nije pronašla odgovor na agresivnu igru rivala. Korejke su to znale da iskoriste i povećaju svoju prednost. Puno izgubljenih lopti , loših rješenja u napada pa je BiH bila u konstantnom zaostatku.

Posljednji pokušaj da dođu do prekreta košarkašice BiH su napravile kad su na startu trećeg perioda prišle na 43:47. Međutim sa dvije vezane trojke Korejke su se opet odlijepile i čini se slomile otpor “zmajica”. Uslijedio je period igre u kojima je BiH bila potpuno van ritma. Promašaji, loš napad i odbrana pa su rivale lako došle do pobjede.

Reprezentacija BiH nije imala rješenja za Liseul Kang koja je ubacila 37 poena uz sjajan šut za tri. Džonkel Džons je na drugoj strani imala 21 poen i devet skokova.

Naredni meč BiH igra protiv Belgije, 26 septembra u 3.30 časova.