"TO JE NEPOŠTOVANJE" Legendarni Roj Kin isprozivao Brazilce da ponižavaju rivala, oni mu žestoko uzvratili (FOTO) (VIDEO)

Vrlo zanimljiva proslava gola selekcije Brazila izazvala je mnoge reakcije.

Fudbaleri Brazila demonstrirali su silu tokom prvog poluvremena meča osmine finala Svjetskog prvenstva protiv Južne Koreje, a na pauzu otišli ​​sa prednošću od 4:0. Treći gol je djelo Rišarlisona. Nakon što je sjajno zadržao loptu, u nastavku akcije Brazilac je pogodio poslije dodavanja Tijaga Silve.

Nakon gola uslijedilo je zanimljivo slavlje. Brazilski napadač otrčao je kod trenera Titea i zajedno sa njim i saigračima zaplesao i proslavio gol, njegov treći na ovom Svjetskom prvenstvu.

Zapravo, poslije svakog gola su igrači Brazila pravili veliki krug, poslije kog su plesali.

– Mislim da je to nepoštovanje, da tako igraju svaki put kada postignu gol. Ne smeta mi to kod prvog gola, ali smeta mi kad to urade svaki put kad pogode. Čak je i njihov selektor zaigrao. Ne sviđa mi se to – komentarisao je Roj Kin.

Izazvao je Kin lavinu negativnih komentara, Brazilci su bili prvi koji su odgovorili sa više strana. Portal “Gol” iz Brazila objavio je snimak jedne utakmice Junajteda u kojoj je igrao Kin, i to protiv Vasko Da Game. U napadu su bili Romario i Edmundo, uz komentar – Mora da grdi Brazilce zato što su Romario i Edmundo to uradili protiv Junajteda 2000, a ono je bio na terenu.

Uz sve to, mnogi su podsjećali Kina da je to dio brazilske kulture i mentaliteta i da nema razloga da traži bilo šta negativno u proslavi pogodaka. Mnogi su ga podsjetili na grubosti koje je ispoljavao na terenu uz kontrapitanje – šta je zapravo nepoštovanje.