TRIJUMF ZA EVROPU Predragović srušio Sarajevo u reviji crvenih kartona (FOTO)

Fudbaleri Borca i četvrtu sezonu uzastopno igraće na evropskoj sceni.

Banjalučani su u derbiju 30. kola savladali Sarajevo sa 1:0, a čovjek odluke bio je Fedor Predragović u 88. minutu poslije sjajnog centaršuta Aleksandra Subića.

Iako mu igra glavom nije jača strana, Predragović je odreagovao sjajno i u padu poslao loptu u suprotnu stranu gola Belmina Dizdarevića. Uslijedilo je veliko slavlje crveno-plavih, ali i navijača koji su sjajno popunili tribine Gradskog stadiona.

Nikola Ninković

Sarajevo je cijelo drugo poluvrijeme imalo igfrača manje jer je sudija Miloš Gigović u 45. minutu pokazao drugi žuti karton Muharemu Traki. Utakmica je bila prilično tvrda, bez mnogo prilika, ali u finišu došlo do koškanja igrača, pa je cijela klupa Sarajeva utrčala na teren. Epilog su crveni kartoni treneru gostiju Mirzi Varešanoviću i jednom njegovom pomoćniku.

Strateg gostiju bio je vrlo nervozan i konstantno je prigovarao arbitrima, pa je na kraju morao da napusti klubu nešto ranije od planiranog.

Kada se sve sabere i oduzme, Banjalučani su bili bolji za taj jedan gol i zasluženo su slavili. Kako je u igri ostalo još devet bodova, a momci Vinka Marinovića imaju isto toliko prednosti u odnosu na Željezničar koga su tri puta savladali ove sezone jasno je da su već sada obezbijedili izlazak na međunarodnu scenu što je bio i osnovni zadatak pred ovu sezonu.