Ostalo

TRIJUMF NA OPROŠTAJU OD DOMAĆEG TERENA Rukometaši Borca bolji od Vogošće u Premijer ligi BiH

Rukometaši Borca na oproštaju od domaćeg terena u Premijer ligi BiH za ovu sezonu savladali su ekipu Vogošće.

U okviru 23. kola, Borac je konačnim rezultatom 26:24 upisao trijumf.

Dobro su počeli Banjalučani, gdje su nakon prvih 10 minuta konstantno držali prednost od 2 gola prednosti, a na poluvrijeme se otišlo sa 15:13 za Borac.

Dodali su gas izabranici Irfana Smajlagića u drugom poluvremenu, gdje su u 45. minutu imali prednost od četiri gola razlike.

Ipak uspjela je Vogošća da se vrati u meč i na pet minuta do kraja priđe na samo gol zasotatka, ali je Borac nakon tajm-auta ponovo zaigrao dosta bolje i golovoima Đurđevića i Klimavetsa odbio nalet protivnika.

Po sedam golova u pobjedničkoj ekipi upisali su Vladan Đurđević i Nedim Hadžić, dok je na golu briljirao Nebojša Grahovac sa 13 intervencija.

Na drugoj strani istakao se Muhamed Zuflić sa 7 golova.

Borac će u posljednjem kolu gostovati ekipi Hercegovine u Nevesinju, a prije toga crveno-plave očekuje završni turnir Kupa BiH.

Borac je tako zauzeo 2. poziciju na tabeli.