USPJEŠAN START Krajinović se mučio, pa savladao Džazirija

Filip Krajinović je uspješno započeo takmičenja na turniru u Dubaiju. On je poslije 138 minuta igre savladao 297. tenisera svijeta, Maleka Džazirija, 6:7 (4), 6:2, 6:4.

U početnom setu, Krajinović je bolje krenuo, prvi je došao do brejka i poveo sa 3:0, ali Džaziri se nije predavao.Teniser iz Tunisa je dobio naredna tri gema, uz brejk u petom gemu, kada je iskoristio treću brejk šansu.

Imao je Filip 5:4 i set loptu na servis protivnika, ali nije uspio da je iskoristi.Džaziri je bio sigurniji u finišu taj-brejka, posle 3:3 dobio je četiri od poslednjih pet poena i tako poveo u meču.

Nije to poremetilo tenisera iz Sombora, koji je opet prvi stigao do brejka, i to u trećem gemu drugog seta.Na 4:2 uspio je da načini novi brejk za 5:2 i potom odservira za izjednačenje u setovima.

U setu odluke, bilo je neizvjesnije, sve do 4:4 kada je Filip konačno uspio da slomi otpor Džazirija i dođe do ključnog brejka. Potom je rutinski odservirao u narednom gemu za pobjedu i plasman u drugo kolo.

Tamo će se sastati sa pobjednikom meča između branioca trofeja, Rusa Aslana Karaceva i Amerikanca Mekenzija Mekdonalda.