UZ DOSTA OSCILACIJA Srbija pobjedom okončala takmičenje u Ligi nacija (FOTO)

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije pobjedom je završila takmičenje u Ligi nacija, pošto je savladala reprezentaciju Bugarske rezultatom 3:2 (20:25, 25:16, 25:14, 17:25, 15:4).

Izabranice Đovanija Gvidetija su šanse za plasman u četvtfinale praktično izgubile porazom od Dominikanske Republike u prethodnom kolu, a sve je definitivno bilo pobjedom Japana protiv Tajlanda (3:0) i to je vjerovatno uticalo na reprezentativke Srbije da u posljednji meč uđu nešto sporije, navodi Sportal.

Nakon što je prvi set pripao Bugarskoj, uslijedila su dva sigurna seta Srbije i činilo se da će devojke završiti meč u četiri seta.

Međutim, po sedmi put ove sezone srpske odbojkašice su morale da traže pobjedu u taj-brejku, u kome su prosto zgromile protivnice i dopustile im svega četiri poena.

U Pirovoj pobjedi Srbije najefikasnija je bila Lozo sa 17 poena, dva poena manje upisala je Aleksić, dok je Bošković imala 14 poena.

Bugarke je predvodila Marinova sa 18, a uprkos porazu, večerašnje rivalke su sa terena otišle zadovoljne jer su osvojile bod koji im je donio opstanak.