Uzalud tripl-dabl Jokića: Buker i Durent uništili Denver i vratili Finiks u seriju (VIDEO)

Iako su uspjeli da istope prednost Finiksa koji je imao 15 poena viška na poluvremenu, košarkaši Denvera nisu uspjeli da se domognu brejka u trećoj utakmici polufinalne serije Zapadne konferencije NBA lige - Sansi su slavili sa 121:114 i smanjili na 2:1.

Kevin Durent i Nikola Jokić

Još jedna maestralna partija Nikole Jokića i njegov tripl-dabl, ukupno deveti u plej-ofu nisu bili dovoljni Denveru da se nekako izbori sa Devinom Bukerom i Kevinom Durentom koji su zajedno dali 86 poena. Prvi 47 poena, drugi 39!

Jokić je tripl-dabl zabilježio još u trećoj dionici, a meč je završio sa 30 poena, 17 asistencija i 17 skokova, a raspoložen je bio i Džamal Marej sa 32 poena, dok je Majkl Porter ubacio 21, mahom u četvrtom period, ali je bilo kasno, piše Telegraf.

Denver je priliku za pobjedu propustio pred kraj treće četvrtine, kada je vodio sa 88:85. Međutim, Sansi su napravili seriju 14:0 koja ih je uzdrmala i više nije bilo povratka iako su imali šansu za to.

Buker i Durent su bili jednostavno nezaustavljivi, a već do poluvrem,ena kombinovano su ubacili 48 poena, pa je serija sada zanimljivija.

Četvrti meč na programu je u ponedjeljak ujutru od 2 časa.