NULA OD DERBIJA Zvezdi slađi dio boda (VIDEO)

Nula od derbija! Crvena zvezda i Partizan su pred 167. vječiti derbi ratovali saopštenjima, pismima a na kraju na terenu nisu pokazali gotovo ništa.

Partizan je istina bio nešto bolji ali dvije poluprilike su malo za nešto više od 90 minuta igre. Zvezda je ovim remijem sačuvala dva boda prednosti pred nastavak takmičenja.

Prvo poluvrijeme derbija je bilo veoma loše. Preoprezna igra oba tima u kojoj su igrači više pazili da ne naprave grešku, nego da krenuo naprijed. Gosti su prvi zaprijetili nakon ubacivanja Slobodana Uroševića ali je Borjan bio na mjestu.

Jedinu pravu šansu imao je Partizan, kada je Menig probio u 25. minuti i odlično uposlio mladog Terzića koji nije bio precizan.

Zvezda je u nastavak ušla nešto ofanzivnije ali nisu uspjevali domaći da naprave ništa konkretnije. Ponovo je Partizan prvi zaprijetio i to tek u 69.minuti. Menig je sjajno pobjegao i šutirao a opet se dobrom intervencijom istakao Milan Borjan. Golman Zvezda je bio na visini zadatka i u 75.minuti kada je šutirao Vujačić.

U sudijskoj nadoknadi Zvezda je imala pritisak koji nije dao rezultat iako su pokušali Pavkov i Ben.

KRAJ UTAKMICE

Pritisak Zvezde . Još četiri minute sudijske nadoknade.

84.min Pavkov nakon prekida poslao loptu preko gola.

Žuti karton za Terzića.

76. min Vujačić pokušao udarcem iz daljine i pravo u Milana Borjana.

69.min Prijeti Partizan. Terzić je ostavio loptu Menigu koji je dobro šutirao a Borjan je zaustavio ovaj udarac. Izmjena u domaćem timu Ben je zamijenio Ivanića.

Žuti karton za Milana Pavkova.

Zvezda je puno ofanzivnije ušla u drugi dio meča. Puno nervoze i prekida u ovim trenucima na stadionu Rajko Mitić.

Izmjene u rivalima. Gajić i Pavković ulaze umjesto Pićinija i Ohija. U timu Partizana Lutovac je zamijenio povriješenog Uroševića.

Kraj prvog dijela

42.min Kanga pokušao da iznenadi Stevanovića udarcem iz daljine, ali lak posao za golmana gostiju.

36.min Rikardo ubacio loptu prema Terziću, ali on nije došao do nje. Prije toga je bila nedozvoljena pozicija.

30.min Žuti karton za Rodića.

25.min – Velika šansa za Partizan. Menig je pobjegao Sanogu odlično pronašao Terzića koji je iz dobre situacije poslao loptu preko gola.

23.min Dva vezana kornera za Zvezdu, ali bez opasnosti po gol Stevanovića.

20. min -Prvi ozbiljniji napad na derbiju. Urošević je odlično dobio loptu ubacio u šesnaesterac, dok je Milan Borjan intervencijom otklonio opasnost.

Puno prekida u derbiju bez konretnih šansi. Igrači su veoma oprezni da ne naprave grešku u uvodu utakmice.

Oprezan start na obje strane, a Partizan ima problem zbog povrede Slobodana Uroševića. U prvih 15 minuta nema prilika.

Počeo je meč na stadionu “Rajko Mitić”.

Prvi veliki incident vezan za “vječiti derbi”. Na istočnoj tribini stadiona “Rajko Mitić” došlo je do velike tuče dvije grupe navijača.

Do obračuna je došlo kada se grupa ljudi sukobila sa drugim navijačima na istoku, a pritom i policijom koja se ekspresno pojavila kako bi sprečila dalji sukob.

Zvezda ulazi u derbi sa bodovnom prednošću, te ima i domaći teren.

Treneri su izveli najavljene sastave a iznenađenje je izostanak Natha u timu crno bijelih mada je je jasno da trener Stanojević želi da pojača defanzivni dio uvđenjem Jevtovića.

Crvena zvezda: Borjan, Pićini, Dragović, Eraković, Rodić, Kanga, Sanogo, Srnić, Katai, Ivanić, Ohi.

Partizan: Stevanović, Miljković, Vujačić, Miletić, Urošević, Zdjelar, Jevtović, Jojić, Terzić, Menig i Rikardo.

Crveno-bijeli su dosad osvojili 81 bod, slavili su na 26 susreta, tri puta su remizirali, dok su doživjeli jedan poraz, uz gol razliku 79:17. Sa druge strane, Partizan ima 25 pobjeda, četiri remija i takođe jedan poraz, što je bilo dovoljno za 79 bodova, te gol razliku 68:10.

Partizan je u nešto lošijoj formi, u posljednjem kolu prve faze takmičenja remizirali su sa Čukaričkim bez golova, dok je Zvezda bila ubedljiva protiv kragujevačkog Radničkog 4:1. Takođe, crveno-bijeli su bili bolji u derbijima ove sezone – u Humskoj je jesenas bilo 1:1, kada su pogađali Natho i Katai, dok su crveno-bijeli krajem februara slavili golovima Ohija i Kataija pred svojim navijačima 2:0.

Kada je istorija susreta u pitanju, ovo je 167. susret ova dva tima. Crveno-bijeli su od ukupno 166 utakmica dosad pobijedili na 65 susreta, 53 puta se meč završio neriješenim ishodom, a 47 puta je slavio crno-bijeli tim.