INTER U FINALU Grad mode je crno-plavi, može li i Istanbul postati takav (FOTO, VIDEO)

Fudbaleri Intera prvi su finalisti Lige šampiona.

Lautaro Martinez

Oni su i u revanšu polufinala protiv gradskog rivala Milana slavili sa 1:0, što im je bilo sasvim dovoljno da ovjere kartu za Istanbul jer su prije sedam dana završili veliki dio posla (2:0).

Utisak je da večeras nisu previse ni zapinjali, a na kraju su opet slavili i pokazali da Milano u ovom trenutku ipak njihov grad.

Gol odluke postigao je Lautaro Martinez u 74. minutu u trenucima kada je bila prava uspavanka na prepunom “Đuzepe Meaci”. Argentinac je iskoristio izuzetno loše postavljanje posljenje linije Milana i prilično lošu reakciju Majka Menjana, te otklonio sve dileme ako ih je uopšte i bilo.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta sadržajnije, a ko zna u kom smijeru bi meč otišao da je Brahim Dijaz u ranoj fazi uspio da dovede Milan u vođstvo. Ipak, ispriječio se sjajni Andre Onana i ulio dodatnu sigurnost svom timu.

Imao je i Menjan dvije dobre intervencije u prvom dijelu, a najbolju šansu ipak je propustio Milan. Rafael Leao je sjajno promiješao odbranu Intera i iskosa sa lijeve strane poslao loptu pored lijeve stative.

I to je otprilike bilo sve od Milana. Cijelo drugo poluvrijeme proteklo je u “igri bez igre” Rosonera koji su što zbog loše forme, što zbog povreda bili prilično blijedi u dvomeču.

Inter će sutra saznati ko će mu biti rival u finalu 10. juna, jer od 21 čas revanš igraju Mančester siti i Real Madrid (1:1).

Posljednji put kad su Nerazuri bili u finalu na kraju su se radovali, a bilo je to 2010. godine u onoj čuvenoj sezoni Žozea Murinja koji im je donio “triplet”.

Tok meča Inter – Milan 1:0 (prvi meč 2:0)

90+3. minut KRAJ! Inter je u finalu prvi put poslije 2010. godine!

87. minut Od trenutka kada je Lautaro prevario odbranu Milana nismo vidjeli gotovo ništa. Inter rutinski odrađuje posao.

74. minut GOOOOOOL Lautaro Martinez je u trenucima uspavanke nekako pronašao put do mreže Milana i gotovo potvrdio Interov odlazak u Istanbul. Milan je u drugom poluvremenu vrlo blijed, a sada bi za petnaestak minuta morao da postigne tri gola….

69. minut Poslije dugo vremena u kojem nismo vidjeli ništa, Milan je zaprijetio, ali se Leao odlučio za pokušaj asistencije umjesto šuta i – pogriješio

59. minut Za razliku od prvog poluvremena u kojem je bilo priilika pred oba gola, poslije gotovo 15 minuta igre u drugom nismo vidjeli gotovo ništa.

52. minut Ništa se ne dešava na “Meaci” što ide na vodenicu Intera

46. minut Počelo je drugo poluvrijeme, Inter je na 45 minuta od istanbulskog finala

45+3. minut Klemon Turpan označio je kraj prvog poluvremena. Milan je bio za nijansu bliži golu, ali je na semaforu 0:0 što u potpunosti odgovara Interu

43. minut Henrik Mhitarijan napustio je igru zbog povrede, a ušao je Marcelo Brozović. Ovo vjerovatno znači da će bliže golu Milana sada biti Hakan Čalhanoglu, a hrvatski reprezentativac djelovati kao “osigurač” u veznom redu

39. minut Džeko je iz teške situacije šutirao golavom, ali je Menjon bio na visini zadatka. Brz odgovor Intera na sjajnu šansu koju je propustio Leao

37. mintu Drugu veliku šansu na utakmici proipustili su fudbaleri Milana. Rafael Leao je promiješao odbranu Intera, ali je iskosa sa lijeve strane šutirao pored gola

31. minut Period igre koji pripada Interu iako domaći nisu stvorili izglednu priliku pred golom Menjona

24. minut Henrik Mhitarijan bio je u prilično dobroj poziciji nakon lopte koju mu je odložio Džeko, ali ju je poslao visoko preko gola

20. minut Poslije vrlo intenzivnog početka ritam je sada malo splasnuo što svakako odgovara Interu

12. minut Inter je u samo nekoliko dodavanja stigao do gola Milana, Majk Menjon je sjajno intervenisao, ali i da je lopta prošla u mrežu gol ne bi bio priznat jer je Edin Džeko bio u ofsajdu.

10. minut Druga opasna situacije pred golom Intera. Olivije Žiru je najviše skočio poslije loše procjene Andrea Onane- Ipak, lopta je završila u korneru. Nakon ubacivanja iz ugla veliku pansu imao je Brahim Dijaz, ali je Onana sjajno reagovao i spasio svoj tim.

8. minut Lijepu priliku da zaprijeti golu Milana imao je Nikolo Barela ali je šutirao preko gola iz dosta dobre pozicije

5. minut Teo Ernandez odapeo je po lopti sa nekih 30 metara, Andre Onana ostao je da stoji kao ukopan, ali je lopta prošla malo iznad prečke. Rani go, Rosonera bez sumnje bi raspalio derbi Dela Madonina

1. minut Počeo je meč na “Đuzepe Meaci”

Treneri su odredili startne postave, a vidljiva je namjera Stefana Piolija da napadne od prvog minuta jer je izveo formaciju 4-3-3, a veliki plus je povratak Rafaela Leaa u startnih 11.

Inter: Onana, Darmijan, Aćerbi, Bastonni, Damfris, Barela, Čalhanoglu, Mhitarijan, Dimarko, Lautaro, Džeko.

Milan: Menjon, Kalabrija, Tijo, Tomori, Ernandez, Tonali, Krunić, Mesijas, Dijaz, Leao, Žiru.

Prije meča

Raspoloženje je bez sumnje na strani Intera pošto je vezao sedam pobjeda u nizu i igra jako dobro, potpuno suprotno od Milana. U jednom trenutku činilo se da Interu izmiče Liga šampiona preko Serije A, ali je uspio da se podigne i vrati tamo gdje mu je objektivno mjesto.

Rosonerima ostaju brige jer će izvjesno, ako ne naprave čudo, morati u Ligu Evrope, što je ozbiljan udarac za sedmostrukog šampiona Evrope poslije serije očajnih rezultata i posljednjeg poraza od davljenika Specije (0:2).