Real pokazao snagu: Kraljevi napunili mrežu Liverpula (FOTO, VIDEO)

Sjajnu utakmicu odigrali su fudbaleri Liverpula i Real Madrida u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Karim Benzema slavi pogodak

Utakmica je bila puna tempa, sjajnih poteza, dobrih prilika, greški golmana i na kraju je Real Madrid slavio s 5:2.

Kraljevi će tako imati veliku prednost u revanš meču koji će se igrati u Madridu.

Liveprul je odlično otvorio meč i poveo je sa 2:0 golovima Darvina Nunjeza i Mohameda Salaha, ali je Real već do poluvremena rezultatski u igru potpuno vratio Vinisijus Junior s dva gola (2:2).

Gdje su stali u prvom poluvremenu nastavili su u drugom pa je tako Real do potpunog preokreta došao u 47. minutu kada je pogodak postigao Eder Militao. Već tada se vidjelo da se Liverpulu ne piše dobro, a dokaz je usljedio samo 10. minuta kasnije kada je pogodak postigao Karim Benzema. Real je u tom trenutku imao 4:2, što je djelovalo kao nemoguće nakon prvih 15 minuta igre u kojima je Liverpul bio nadomaćan i vodio je s 2:0.

Liverpul nikada u Ligi šampiona na svom terenu nije primio pet pogodaka, ali to se desilo u utorak veče. Drugi pogodak na meču, a peti za svoj tim postigao je Benzema i u 67. minutu je na semoforu stajalo 5:2 za Real. U tim trenucima domaćin je djelovao potpuno izgubljeno, igra im se u potpunosti raspala i pravo je čudo da do kraja nisu primili još koji pogodak.

Tokom svih 90 minuta vidjeli smo mnogo prilika na obje strane i ovaj meč je u potpunosti mogao da zadovolji i one najizbirljivije.

Dodajmo i to da su ova dva rivala prošle sezone igrala finale elitnog klupskog takmičenja, te da je Real osvojio krunu.

U drugom meču večeri Napoli je s 2:0 savladao Ajntraht u Njemačkoj i tako napravio veliki korak ka plasmanu u četvrfinale.

TOK UTAKMICE:

90. minut: Kraj utakmice u Liverpulu. Gledali smo sjajnu utakmicu u kojoj je Real pokazao da je Liga šampiona takmičenje u kojem tradicionalno pružaju najbolje partije.

92. minut: Salah pada u šesnaestercu Reala, ali nema penala za Liverpul

90. minut: Kraj utakmice u Frankfurtu gdje je Napoli slavio s 2:0 i napravio veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale.

94. minut: Napoli je pred velikom pobjedom u Njemačkoj

82. minut: Ajntraht pokušava da dođe barem do jednog gola, ali Napoli čuva prednost od 2:0 i uz to imaju i igrača više.

67. minut: Igra Liverpula se u potpunosti raspala. Benzema postiže drugi gol na meču, Real sada vodi sa 5:2.

66. minut GOOOOL Napoli vodi s 2:0. Strijelac je bio Di Lorenco.

64. minut: Ajtraht je u teškoj situaciji protiv Napolija pošto je prije nekoliko minuta crveni karon dobio Kolo Muani. Napoli idalje vodi s 1:0.

55. minut: GOOOOL Real vodi s 4:2, pogodak postiže Benzema.

57. minut: Napoli mnogo bolji rival Njemačkoj, ostaje da vidimo može li Ajtraht ozbiljnije da zaprijeti gostima.

47. minut: GOOOOL Potpuni preokret Real Madrida, Militao postiže gol za 3:2.

46. minut: Počeo je nastavak meča na Enfildu i vidjećemo da li će obje ekipe nastaviti sa napadima.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme u Njemačkoj.

45. minut: Poluvrijeme i na Enfildu, Liverpul – Real Madrid 2:2.

45+1. minut: Kontra Reala, sjajna prilika, ali rezultat ostaje 2:2.

45. minut: Poluvrijeme u Njemačkoj, Napoli vodi s 1:0.

41. minut: Osimen postiže novi pogodak za Napoli, ali je gol poništen zbog ofsajda.

40. minut: GOOOOL Napoli vodi u Njemačkoj s 1:0. Strijelac je Osimen.

Viktor Osimen

36. minut: GOOOL Golman Alisona je napravio veliku grešku i Real sevraća skroz. Gol za 2:2 postigao je Vinisijus.

37. minut: Napoli je u Njemačkoj promašio penal. Šutirao je Kvarachelija, ali je Trap sjajno odbranio.

31. minut: Sjajna prilika za Real. Šutirao je Vinisijus, ali je sjajno odbranio Alison.

26. minut: Novi udarac za Real i trenera Karla Anćelotija, Alaba zbog povrede mora da izađe iz igre.

David Alaba

25. minut: Nova sjajna prilika za Liverpul, ali Salah i Nunjez iz nekoliko pokušaja nisu uspjeli da gurnu loptu u gol.

21. minut: GOOOL Treći gol na Enfildu, Real se vraća. Vinisijus smanjuje na 2:1

21. minut: Napoli je odolio početnom udaru Ajntrahta i polako preuzima kontrolu nad loptom.

14. minut: GOOL Salaha, Liverpul vodi 2:0. Kakva greška golmana Reala koji je početnički reagovao i omogućio redsima da postignu drugi gol

Tibo Kurtoa napravio veliku grešku

12. minut: Sjajna kontra Liverpula, ali Salah nije uspio da matira Kurtou.

9. minut: U Njemačkoj trenutno domaćin bolji rival, a najbolju priliku je propustio Kolo Muani.

4. minut GOOOL Liverpul vodi 1:0 protiv Reala. Strijelac je Nunjez.

1. minut: Počele su utakmice u Engleskoj i Njemačkoj.

Utakmica u Engleskoj počela je minutom ćutnje u čast bivšeg igrača i funkcionera Real Madrida, Amansija Amara koji je preminuo danas u 84. godini.