Real ide ka 15. trofeju: Liverpul daleko od iznenađenja u Madridu (FOTO, VIDEO)

Fudbaleri Real Madrida i Napolija posljednji su učesnici četvrtfinala Lige šampiona.

Karim Benzema

U srijedu veče su odigrani revanš mečevi osmine finala elitnog takmičenja, a Real i Napoli nisu dozvolili iznenađenja.

Real je sa 1:0 savladao Liverpul i tako je u ponovo bio bolji od redsa u reprizi finala elitnog klupskog takmičenja iz prošle sezone. Kraljevski klub je u prvom meču na Enfildu slavio s 5:2 i na Santijago Bernabeu nije dozvolio iznenađenje pa je prošao dalje sa ukupnih 6:2. Real je nastavio put ka odbrani trofeja i 15. peharu u bogatoj istoriji.

U prvom poluvremenu u Madridu bilo je dosta prilika sa obje strane, ali su mreže mirovale. U nastavku smo gledali dosta mirniju utakmicu u kojoj su kraljevi imali nekoliko solidnih prilika, dok su gosti bili bez ideje i čini se da su se već bili predali.

S druge strane Napoli je savladao Ajntraht na svom terenu i prošao u četvrfinale sa ukupnih 5:0. U Njemačkoj su slavili s 2:0, dok su kod kuće ostvarili pobjedu od 3:0. Pitanje četvrtfinaliste je riješeno već u prvom poluvremenu kada je pogodak u nadoknadi postigao Viktor Osimen.

U nastavku meča viđena su još dva gola. Prvo je strijelac bio ponovo Osimen, dok je tačku na meč stavio Pjotr Zjelinski golom iz penala.

Ranije su plasman u četvrtfinale izborili Bajern, Benfika, Čelsi, Milan, Inter i Mančester Siti.

TOK UTAKMICE

Kraj utakmice u Madridu, Real je slavio s 1:0.

Kraj utakmice u Napulju: Napoli je izborio plasman u četvrfinale pošto je slavio s ukupnih 5:0.

92. minut: Sjajna prilika za Real, ali ostaje 1:0.

78. minut: GOOOOOOL Real vodi s 1:0, strijelac Benzema.

69. minut: Nova prilika za Benzemu, ali je sjajni napadač šutirao preko gola.

64. minut: GOOOOOOL Zjelinski siguran sa bijele tačke.

63. minut: penal za Napoli

54. minut: GOOOL 2:0 vodi Napoli, strijelac je ponovo Osimen. Pitanje četvrtfinaliste je riješeno.

53. minut: Dvije sjajne prilike za Real. Bolju je propustio Valverde, ali je Alison opet bio siguran. Nakon njega je pokušao i Benzema, ali ostaje 0:0.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme na oba susreta. Večeras ćemo dobiti posljednja dva učesnika u četvrtfinalu Lige šampiona.

Poluvrijeme na oba meča: Napoli vodi s 1:0 protiv Ajntrahta, dok u Madridu nema golova iako su obje ekipe imale dosta prilika.

45+2 minut: GOOOOOL Napoli vodi 1:0 o čini se rješava pitanje plasamana u četvrtfinale Lige šampiona. Strijelac je Viktor Osimen.

42. minut: U Napulju tvrda utakmica bez mnogo rizika i prilika. Napoliju to odgovora jer ima dva gola prednosti iz prvog meča.

36. minut: Gakpo je sjajno šutirao, ali opet brani Kurtoa.

33. minut: Sjajno je šutiro Nunjez, ali Kurtoa ponovo brani odlično.

24. minutu: Napoli bolju u duelu koji se igra na stadionu Dijego Maradona, ali ni tamo nema pogodaka.

22. minut: Redaju se napadi Reala, ovaj put je sjajno šutirao Modrić, ali promjene rezultata nema.

20. minut: Nova prilika u Madridu, Kamavinga je pogodio prečku.

18. minut: Novi dobar napad Liverpula, ali Žota nije zahvatio loptu kako treba

15. minut: Još jedna sjajna prilika za Real, nevjerovatno je šta je Vinisijus promašio.

14. minut: Kontra Reala, Benzema je bio u dobroj prilici, ali nema promjene rezultata.

9. minut: Dobra akcija Real Madrida, ali bez šuta ka golu Liverpula, ostaje 0:0.

7. minut: Sjajna prilika za Liverpul, ali brani Kurtoa šut Nunjeza, ostaje 0:0.

5. minut: Bez velikih prilika na obje utakmice.

1. minut: Počeli su dueli Real Madrid – Liverpul i Napoli – Ajntraht.