KRALJ NA KOLJENIMA Mančester Siti očitao lekciju Real Madridu i plasirao se u finale Lige šampiona (FOTO, VIDEO)

Fudbaleri Mančester Sitija eliminisali su Real Madrid i plasirali se u finale Lige šampiona.

Bernardo Silva

Građani su očitali fudbalsku lekciju Real Madridu koji je 14 puta bio prvak Evrope i na Etihadu su ih eliminisali s 4:0.

Prvi meč u Madridu završio je bez pobjednika 1:1 i Siti je bio blagi favorit u ovom meču najviše zbog činjenice što igra pred svojim navijačima. Upravo to je četa Pepa Gvardiole iskoristila na najbolji mogući način i ponizili su Kralja koji kao da se nije pojavio u Engleskoj.

Već nakon prvih 45 minuta bilo je jasno ko je bliži finalu. Siti je vodio s 2:0, a oba gola je postigao Bernardo Silva koji je tako krunisao sjajnu igru svog tima. I prije njegovih golova Siti je imao nekoliko sjajnih prilika preko Erlinga Halanda. Jednom je David Alaba izbacio loptu sa gol linije, a drugi put je sjajno intervenisao golman Tibo Kurtoa. Već tada je bilo jasno da Real neće proći dobro u Engleskoj, a sve se potvrdilo u drugom poluvremenu.

U nastavku meča Real je malo živnuo, ali nije mogao da ugrozi plasman Sitija u veliko finale. Sve delime oko finaliste riješio je Eder Militao koji je postigao autogol u finišu meča. Do kraja je gol postigao i Hulijan Alvarez za 4:0. Sitiju će ovo biti drugo finale u istoriji kluba, a prvo su izgubili 2021. od Čelsija u meču igranom u Portugalu.

Siti će tako na megdan Interu koji je u utorak sa ukupnih 3:0 eliminisao Milan. Finale se igra 10. juna u Istanbulu.

TOK MEČA

Kraj utakmice Siti je slavio s 4:0.

91. minut: Debakl Reala u Engleskoj, Siti vodi s 4:0. Strijelac Alvarez.

83. minut: Prilika za Real koji nije mnogo toga pokazao večeras. Realu pada kruna.

76. minut: GOOOOOL Eder Militao je postigao autogol i Siti vodi s 3:0.

73. minut: Još jedna sjajna prilika za Siti i to opet preko Halanda koji je pogodio prečku.

64. minut: Siti čuva prednost iz prvog poluvremena, Real osim u prvim minutama drugo dijela ništa opasno nije napravio u ovom meču.

51. minut: Krenuo je Real ofanzivno u drugom poluvremenu svjestan da nema šta da čeka ako želi nešto da napravi na Etihadu.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme ne Etihadu.

45. minut: Siti ne prestaje, napadaju sa svih strana, Real će morati da se konsoliduje na poluvremenu ukoliko želi da sačuva šansu za plasman u finale.

37. minut: GOOOOOOOL Silve za 2:0. Sjajno igra Siti

35. minut: Budi se Real nakon primljenog gola, Kros je prvi koji je šutirao prema golu Sitija i odmah je pogodio prečku.

23. minut: GOOOOOOOL Siti je krunisao dominaciju i poveo je golom Silve. Ni Kurota ovaj put nije mogao ništa, Siti vodi s 1:0.

21. minut: Haland je bez dileme najopasniji igrač Sitija večeras. Sjajno je šutirao glavom, ali je sjajno odbranio Kurtoa i tako spasio svoj tim.

13. minut: Još jedna sjajna prilika sa Siti, Haland je šutirao, ali je Alaba izbacio loptu sa gol linije

7. minut: Sjajna prilika za Siti, Haland je odlično probio sa lijeve strane i vratio lotpu u srce šesnaesterca, ali tamo nije bilo nikoga od njegovih saigrača.

6. minut: Agresivna igra od prve minute, Siti za sada djeluje kao bolji rival.

1. minut: Počela je utakmica na Etihadu

MANČESTER SITI – REAL MADRID

Mančester Siti: Ederson – Voker, Dijaš, Akanđi – Stons, Rodri, Gundogan, De Brujne – Bernardo Silva, Griliš – Haland

Real Madrid: Kurtoa – Karvahal, Militao, Alaba, Kamavinga – Modrić, Kros, Valverde – Rodrigo, Benzema, Vinisijus.