ŠVEDSKA - SRBIJA 0:1 "Orlovi" stigli do druge pobjede u Ligi nacija, Jović igrač odluke (FOTO)

Fudbaleri Srbije su u 3. kolu ovogodišnje sezone Lige nacija gostovali u Švedskoj, gdje su savladali domaću reprezentaciju sa 1:0, golom Luke Jovića.

Oba tima su imala po tri boda nakon dva kola.

Sva dešavanja sa meča u gradu Solna pratili ste uživo na poratlu Srpskainfo.

KRAJ – Srbija je slavila u Solni.

90+ – I domaćini su promašili veliku priliku Gudmunson nije bio precizan.

90+ – Igraće se još trio minuta nadoknade. Kostič je imao dobru šansu, zaustavio ga je Egdal.

83’ – Milinković-Savić je bio u velikoj prilici, izblokiran je njegov šut sa 7-8 metara.

80’ – Prijete i jedni i drugi, ali bez većih šansi. Srbija sve bliža drugoj pobjedi.

72’ – Tadić je dobro proigrao Jovića, ali napadač “Orlova” nije pogodio cilj. Sreća za domaći tima.

70’ – Nema većih prilika pred bilo kojim golom. Prijetili su domaći poslije prekida, ali bez veće opasnosti.

59’ – Pavlović pravi prekršaj ispred šesnaesterca i dobija žuti. Velika šansa za Šveđane iz prekida. Svanberg nije uspio iz slobodnog udarca, imao je i drugi pokušaj, a poslao je loptu iznad prečke.

57’ – Srbija je bolja na startu nastavka, igra se malo smirila.

51’ – Pokušao je i Đuričić, nije bilo problema za domaćeg čuvara mreže.

50’ – Lazović je imao dobru priliku, ali je loše šutirao iskosa sa desne strane.

47’ – Srbija je zaprijetila odmah na staru nastavka, Terzić je centrirao sa lijeve strane, ali su domaći otklonili opasnost.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme, “Orlovi” su u dobroj prilici da ostvare drugu pobjedu u Ligi nacija.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA – Švedska – Srbija 0:1.

45+ – Poslije centaršuta Tadića iz kornera Pavlović je poslao loptu na nogu napadaču Real Madrida koji je rezantnim udarcem zatresao mrežu.

45+ – GOOOOLLL – Luka Jović je pogodio.

45’ – Klason je propustio veliku priliku, sa ivice peterca je šutirao pored gola, velika sreća pogledala je gostujući tim.

42’ – Prekršaj Olsona nad Jovićem na ivici šesnaesterca, dobra prilika za “Orlove”. Kapiten Tadić je sjajno icentrirao, Milenković je za malo zakasnio, lopta je otišla pored gola.

41’ – Problemi za domaće, povrijeđeni Nilson je napustio teren, umjesto njega je ušao Kurtuluš.

34’ – Milinković-Savić je pokušao atraktivno, ali je samo napravio faul.

33’ – Jović je bio u veoma dobroj šansi, izblokiran je.

31’ – Đuričić je imao šansu u kontranapadu, ali je dozvolio da ga stignu domaći defanzivci, prilika je otišla u nepovrat.

28’ – Prvi žuti karton zbog visoko podignute noge dobio je Gudelj. Slobodan udarac za Šveđane.

27’ – Elanga je centrirao sa desne strane, a dobro je ragovao golman Dmitrović.

21’ – Pokušali su i gosti, ali Đuričić nije uspio da nađe prostor za šut.

19’ – Kakva šansa za domaće, Milenković se okliznio i ostavio samog Klasena koji nije dobro zahvatio loptu i šutirao je pored gola.

17’ – Nema velikih uzbuđenja, lopta je uglavnom na sredini terena, više se očekivalo od oba tima.

11’ – “Orlovi” su bolji, imaju inicijativu, ali meč još uvijek protiče bez velikih šansi.

1’ – Počeo je meč, reprezentativci Srbije idu po nova tri boda.

Poznat je sastav s kojim će selektor Dragan Stojković Piksi da počne duel, a očigledno je da opet kombinuje.

Njegov tim izgleda ovako:

Dmitrović – Pavlović, Veljković, Milenković – Terzić, Milinković-Savić, Gudelj, Lazović – Đuričić, Tadić – Đurđević.

Domaćin igra u ovom sastavu: Olsen – Anderson, Nilson, Ekdal, Augustinson – Svanberg, Kujate, Olson – Ejanga, Kujason, Kleson.