(VIDEO, FOTO) PALA I VALENSIJA Crno-bijeli nastavili nestvaran niz pobjeda u Evroligi

Košarkaši Partizana odnijeli su veliku pobjedu u Valensiji u okviru 15. kola Evrolige.

Crno-bijeli su slavili rezultatom 72:67.

Opet je Partizan na karakter dobio jednu veliku utakmicu. Nakon dva poraza prošle sezone od Valensije, Parni valjak je u ovom meču ponovo pokazao da je tima za velika djela.

U meč se krenulo veoma tvrdo. Partizan je uglavnom na početku meča krenuo da poentira iz reketa preko Bruna Kabokla. Doužer mu se pridružio, dok su crno-bijelima velike probleme pravili  Klaver i Puerto.

Druga četvrtina je bila dosta efikasnija i zanimljivija. Partizan je u njoj imao amplitude, na startu je na krilima raspoloženog Nanelija i stvorio najveći plu do tada od sedm razlike, ali se Valensija poslije razigrala i iskoristila prazan hod te na leđima Robertsona i Inglisa se vratila u meč i na poluvremenu imali minimalnu prednost 34:33.

Drugo poluvrijeme je krenulo sa greškama i na jednoj i drugoj strani. Ali Partizan je poslije preuzeo primat te na leđima odličnog Zeka Ledeja koji je postigao 12 poena u ovoj četvrtini, te odličnog Kevina Pantera koji su odveli crno-bijele u tom trenutku do najveće prednosti od 9 poena razlike. Mora se reći da je Valensiju kroz čitav meč mučio problem sa slobodnim bacanjima koji su bili na očajnim procentima.

Crno-bijeli su i u posljednjoj četvrtini odradili fantastičan posao, održavali stečenu prednost i došli do velike pobjede. Iako je Partizan imao velike probleme u ofanzivnom skoku, to domaći nisu koristili pa su su crno-bijeli stigli do velike pobjede. Najefikasniji kod Parnog valjka su bili Zek Ledej i Džejms Naneli sa 14 poena, dok je kod Valensije bolji od ostalih bio Džons sa takođe 14 postignutih poena.

Ovo je bila peta uzastopna pobjeda Partizana u Evroligi te se sada nalaze na skoru od 9 pobjeda i 6 poraza.

Obradovićevu četu čeka veliki derbi meč sa ekipom Reala u Madridu u četvrtak protiv starog dužnika koji ih je prošle sezone koštao i fajnal- for možda i same Evrolige.

TOK MEČA

Valensija-Partizan 67:72

40. minut Partizan je ponovo pobijedio.

38. minut Velika je drama u ovim momentima. Nervoza je prisutna i na jednoj i na drugoj strani.

36. minut Ozbiljne probleme Partizanu pravi Džons, prvo je pogodio trojku preko Ledeja, pa poentirao uz faul Kaminskog.

34. minut Igra se poen za poen. Puerto na jednoj, dok kod Partizana Doužer i Kaminski poentiraju.

32. minut Sada se priključuje i Doužer sa svojim poenima. Ali uzvraća Valensija sa serijom od 7:0.

Kraj 3/4

30. minut Velika borba je viđena na kraju četvrtine. Svaka odbrana Valensije je bila na ivici faula, a i mora se reći da su domaći baš na očajnim procentima slobodnih bacanja. Partizan je koristio neke greške i tako doalzio do poena.

26. minut Naneli i Panter vezuju 5 poena i dižu prednost crno-bijelih. Pridružio im se i Zek Ledej koji je samo u ovoj četvrtini postigao 10 poena. Valensija je tražila minut pauze.

24. minut Evo sada i Valensija crno-bijelih, amplitude u igri Partizana su konstantnr. Ide se od sjaja do očaja.

22. minut Počelo je brzo u drugom poluvremenu. Ledej i Kaboklo su poentirali za Partizan.

Kraj 2/4

20. minut Partizan je pao pred kraj prvog poluvremena, te dozvolio Valensiji da okrene rezultat.

18. minut Razigrala se Valensija u ovim momentima i sa nekoliko odličnih poteza skroz okrenula rezultat, te se serijom 9:2 vratila u meč.

16. minut Odmah nakon primljene trojke Robersona, Obradović je reagovao tajm-autom.

14. minut Rasplamsala se borba sada, Naneli vuče Partizan u ovim momentima.

12. minut Jović je pogodio trojku na početku druge četvrtine, dok je Partizan izgubio nekolike lopte.

Kraj 1/4

10. minut Ubrzalo se malo na kraju četvrtine i sa jedne i druge strane. Valensija je pokazala zašto je jedna od najboljih defanzivnih timova Evrolige.

8. minut Seriju promašaja Partizana prekida trojkom Viktor Klaver. Egal se nastavlja, Kaminski je na terenu.

6. minut Ništa se ne mijenja u ovim trenucima, Partizan je i dalje sa visokom petorkom na terenu. Ono što može brinuti Obradovića su 2 lične greške Doužera.

4. minut I dalje se nalaze teška rješenja u napadu, uglavnom se poentira iz reketa. Partizan na Kaboklovim leđima traži poene.

2. minut Tvrd meč na početku. Muče se i jedni i drugi na startu, Panter je poentirao za crno-bijele, dok je Puerto sa bacanja bio precizan za domaće.

UOČI MEČA

Domaćini su odlično krenuli u sezonu, imali u prvih 6 kola, 5 pobjeda i 1 poraz. Malo su poslije pali u formi, ali su se ponovo digli i predstavljaće ozbiljan zalogaj za Parni valjak. Ekipa predvođena nekadašnjim španskim asom na klupi Aleksom Mumbruom, koji je posložio odličnu ekipu predvođenu Bredndonom Dejvisom, Semom Odželejom, Krisom Džonskom, iskusnim Viktorom Klaverom sigurno će probati da pomrsi račune beogradskom velikanu. Prošle sezone, Slijepi miševi su dva puta savladali Partizan, te to dodatno poziva na oprez Obradovića i njegove saradnike.

Valensija večeras neće moći da račun na Sema Odželeja i Džereda Harpera, dok put Valensije iz crno-bijelog tima nisu krenuli Uroš Trifunović i Aleksa Avramović, dok se Frenk Kaminski našao u avionu za Pirinejsko poluostrvo.

Trener Valensije Aleks Mumbru je uoči duela istakao da ne zna šta da očekuje zbog različitih stilova dvije ekipe.

Mi smo dvije ekipe sa potpuno različitim stilovima i videćemo koja će pobijediti. Ne znam da li će pobijediti odbrana ili napad, iako mnogi ne misle, ali mi smo jedna od ekipa sa najboljom odbranom u Evroligi. Partizan će od nas zahtijevati da budemo veoma dobri u defanzivi, jer su najefikasniji napad u Evroligi. Imaju mnogo talenata na spoljnim pozicijama, a stekli su ga i pod košem dolaskom Bruna Kabokla – rekao je Mumbru.

Trener košarkaša Partizana Željko Obradović izjavio je danas da je Valensija ekipa koja igra sjajnu odbranu.

– Valensija igra sjajnu odbranu. Imaju specifičan način kako preuzimaju i brane pik. Pokušali smo da objasnimo to igračima, radili pet na pet, sa šutem prije svega – rekao je Obradović,