(KRAJ) ZVEZDA - MAKABI 2:2 Ništa od Lige šampiona: Crveno-bijeli remizirali sa Makabijem (FOTO)

Crvena zvezda je ostala bez plasmana u ligu šampiona.

Beogradski tim je u revanšu plej-ofa kvalifikacija na svom terenu remizirao sa izraelskim Makabijem iz Haife 2:2, a Izraelci su zahvaljujući trijumfu od 3:2 kod kuće otišli u grupnu fazu elitnog evropskog takmičenja.

Crveno-bijeli će se takmičiti u Ligi Evrope.

Hvala što se bili uz Srpskainfo.

Kraj: Crvena zvezda – Makabi 2:2.

Tok meča:

90+ – Kakva uzbuđenja u finišu, Zvezda je dala sve karte u napad, Milunović u poasljednjim sekundama nije uspio da pogodi mrežu.

90+ – Katai je šutirao, Koen je izbacio loptu u korner.

90+ – Igra se sudijska nadoknada, makabi je blizu Lige šampiona.

90’ – Centrirao je Acili iz slobodnog udarca, a u pokušaju da interveniše napadač crveno-bijelih je prevario svog golmana.

90’ – Autogol Pavkova. Zvezda je daleko od Lige šampiona.

86’ – Haziza je sa desne strane uputio oštru loptu, golman Zvezde Borjan je dobro reagovao.

84’ – Stanković opet mijenja. Van terena su Rodić i Bukari, na terenu su Sanogo i Mustafa.

81’ – Planić je bio sam pred Borjanom, ali je očajno reagovao poslije ubačene lopte iz slobodnog udarca.

78’ – Izmjena, Pešić ne može više, a uradio je mnogo – gol i asistencija. Mijenja ga Pavkov koji je dobio silnu podršku.

75’ – Šut Bukarija, ali nije bio precizan.

75’ – Tempo je malo opao, očigledno i jedne i druge stiže umor.

69’ – Traže igrači i navijači Zvezde penal, ali sudije uopšte neće da koriste VAR.

65’ – Poslije greške Ivanića Kornu je šutirao, Borjan odlično interveniše.

61’ – Mohamed je zaprijetio Zvezdinom golu, lopta odlazi iznad prečke.

58’ – Katai je bio neprecizan iz slobodnog udarca sa 18 metara.

55’ – Malo je nedostajalo da Katai spoji sa golom Ivanića, ali je neko od defanzivaca gostujućeg tima u posljednji čas presjekao pas. Sušteni su gardovi, oba tima žele gol.

53’ – Prva izmjena na meču. Stanković je odlučio da izvede Kangu, a na terenu je Kangva. Kanga nije dobro reagovao, izostao je pozdrav sa trenerom Stankovićem.

50’ – Eraković je prošao čuvara u šesnaestercu gostiju, možda je mogao da padne, ali je proigrao Kangu koji je loše šutirao.

49’ – Pjero se našao u dobroj prilici, pokušao je iskosa sa lijeve strane, ali je Borjan odlično intervenisao.

46’ – Prijeti makabi, šutirao je kapiten Lavi, a Dragović je požrtvovanom intervencijom izblokirao njegov udarac.

46 – Počelo je drugo poluvrijeme.

Sve je na početku, ukupan rezultat sada je 4:4. Čeka nas odlučujućih 45 minuta, a možda i produžetak ili penali.

Završeno je prvo poluvrijeme: Crvena zvezda – Makabi 2:1.

45+ – Borjan je zaustavio šut Hazize sa 11 metara, a u nastavku akcije Sundgren je šutirao sa 30-ak metera, lopta je imala čudnu putanju i prevarila čuvara mreže domaćih. Šteta.

45+ – Kakva nesmotrenost Srnića. Poslije kornera je podigao ruku u koju ga je pogodila lopta, pa je sudija Tejlor pokazao na bijelu tačku.

44’ – Sjajna akcija domaćih, katai je petom dodao do Pešića, a ovaj je proigrao Ivanića koji je iskosa sa lijeve strane pogodio bliži gornji ugao.

44’ – Goooollll! 2:0 za Zvezdu, Ivanić je strijelac.

38’ – Pešić je pokušao iz daljine, ali nije to bio najbolji udarac. Fudbaleri Zvezde traže drugi gol, a imaju veliku podršku sa tribina.

33’ – Šeri je šutirao, Borjan siguran.

30’ – Šteta! Volej udarac Ivanića završio je za malo pored gola, sjajno ga je pronašao Bukari.

27’ – Katai je prošao po desnoj strani i uputio loptu u peterac, a poslije odbijanca na pravom mjestu bio je najistureniji igrač crveno-bijelih.

27’ – Goooolllll! Vodi Zvezda 1:0, Pešić je zatresao mrežu gostiju.

24’ – Kanga je snažno šutirao sa 30-ak metara, lopta je odskočila, a golman gostiju Koen je iz drugog puta uspio da je ukroti.

23’ – Teško Zvezda dolazi do prilike da ugrozi goste.

18’ – David je imao otvoren put ka golu, ali je Eraković uspio da interveniše i spriječi ga da šutira.

12’ – Velika šteta, poslije sjajne akcije Zvezde Bukari je pronašao Kangu koji je šutirao sa vrha šesnaesterca, ali je lopta pogodila stativu.

10’ – Šeri iz slobodnog udarca nije uspio da ozbiljnije zaprijeti golu domaćih.

6’ – Visok tempo na staru meča, ali nema velikih prilika.

1’ – Počeo je meč, idemo Zvezdo. Beograđani imaju ogromnu podršku sa tribina.

Poznate su i početne postave za duel.

Strateg crveno-bijelih Dejan Stanković je odlučio da meč počnu: Borjan, Milunović, Dragović, Eraković, Rodić, Srnić, Kanga, Ivanić, Bukari, Katai i Pešić.

Na drugoj strani od prvog minuta zaigraće: Koen – Sandgren, Goldberg, Planić, Kornu – Ali Mohamed, Lavi, Šeri – Haziza, Pjero, David.