(VIDEO) APSOLUTNI HIT Đirona "tukla" Barsu i osamostalila se na vrhu Primere

Fudbaleri Đirone savladali su Barselonu na gostovanju rezultatom 4:2 u meču 16. kola španske La Lige.

Sa ta tri boda sa “Monžuika”, Mičelov tim je ponovo prestigao Real Madrid i osamio se na vrhu elitnog ranga španskog fudbala.

Od starta se vidjelo da gostujući fudbaleri imaju više motiva, što se i pokazalo u 12. minutu kada je radila ukrajinska kombinacija.

Cigankov je probio pored Kristensena i proigrao Dovbika, koji je šutirao poslije čega se lopta od stativu odbila iza leđa Penje.

Stigli su igrači Ćavija Ernandesa brzo do izjednačenja preko Roberta Levandovskog koji je u 19. minutu. Poljak je bio najviši u skoku poslije kornera Rafinje, ali u nastavku je sve manje bilo razloga za zadovoljstvo u taboru domaćeg tima.

Imala je Barsa svoje prilike, ali se Đirona dobro branila i strpljivo čekala svoje. Dočekao ju je Gutieres koji je neometan šutirao precizno unutar protivničkog šesnaesterca i u 40. minutu donio novu prednost svojoj ekipi.

Barselona je tako morala da nastavi sa napadima i u drugom poluvremenu, što je ostavljalo dosta prostora protivniku za kontre. Svježe noge rezerviste Valerija su ga poslije sjajnog nastupa u Kupu kralja dovele i do debitantskog pogotka u ligi, piše B92.

Iskoristio je kiks Kundea i povisio na 3:1 odakle praktično nije bilo povratka. Jeste Barselona smanjila na 3:2 preko Gindoana, ali tek u drugom minutu nadoknade. Do kraja su primili još jedan, kada se upisao vremešni Kristijan Stuani.

Đirona je prva na tabeli sa 41 bodom, dva više od drugoplasiranog Real Madrida. Barselona je na četvrtom mJestu sa 34 poena. U slJedećem kolu, Đirona će dočekati Alaves, dok će Barselona gostovati Valensiji.