(VIDEO, FOTO) DERBI OBILJEŽEN ČARKAMA I TENZIJAMA Jago donio veliku pobjedu Zvezdi u dramatičnoj završnici

Košarkaši Crvene zvezde su savladali Partizan u vječitom derbiju u okviru 18. kola ABA lige.

Crveno-bijeli su slavili rezultatom 88:86.

Kakva utakmica na kraju u Areni. Zvezda je tokom utakmice imala ogromnu prednost, ali nije moglo bez neizvjesne završnice.

Utakmica je na startu bila izuzetno čvrsta teško se dolazila do poena. Ali sredinom četvrtine borba se rasplamsala na obje strane. Zvezda je postigla 5 trojki i ulaskom Teodosića odmah stvorila dvocifren plus, dok je Partizan uglavnom poentirao preko Ledeje I Kaminskog.

Nevjerovatn start drugog kvartala obilježila je tuča Zeka Ledeja I Miloša Teodosića, koja je rezultirala tehničkom greškom za Teodosića I nesportskom za krilnog centra Partizana. U nastavku četvrtine Zvezda je igrala odlično, uspostavili su dominaciju u skoku I odličnim šutem išli i preko 20 razlike. Partizan je na kraju četvrtine probao da smanji prednost individualnim rješenjima, ali su izabranici Janisa  Sferopulosa imali odgovor i sa 17 razlike otišla na poluvrijeme (55:38).

Treća četvrtina je donijela agresivniji Partizan koji je uspio da smanji prednsot do – 11, ali je na teren ušao odlični Miloš Teodosić koji je razaigravao saigrače, naročito Bolomboja koji je sve završavao zakucavanjima ili na obruču.

Posljednja četvrtina je donijela potpunu dramu, Partizan je istopio ogromnu prednost Zvezde na kraju i stigao u neizvjesnu završnicu, u kojoj je Jago dos Santos flouterom donio veliku pobjedu i vrlo vjerovatno prednost domaćeg terena u plej-ofu ABA lige.

Zvezdu su do pobjede vodili fenomenalni Adam Hanga sa 15 poena, a pratio ga je Džoel Bolomboj sa 14 te junak meča Jago dos Santos sa 13 poena, dok su se u Partizanu istakli Džejms Naneli sa 19 poena i Frenk Kaminski sa 18 poena.

Zvezda sada ima 3 pobjede više od Partizana i vrlo vjerovatno će imati predonst u eventualnom finalu.

Vječite naredne sedmice čeka duplo kolo u Evroligi, Zvezda na svom terenu dočekuje Valensiju u utorak, a potom Barselonu, a Partizan će u goste prvo Monaku, pa u Bolonju ekipi Virtusa.

TOK MEČA

Crvena zvezda-Partizan 88:86

40. minut Crvena zvezda je pobijedila u derbiju.

38. minut Ponovo čarke u Areni, Ledej ponovo u centru pažnje. Očekuje nas burna zavšnica.

36. minut Raspucao se Partizan u ovim momentima, Kaminski, pa Panter pogađaju trojke i smanjuju prednost na 11 razlike.

34. minut U ovim momentima je totalna jurnjava na parketu, Naneli je vezao 2 trojke.

32. minut Hanga otvara trojkom posljednju dionicu, Partizan ne može ništa da pogodi i dalje.

Kraj 3/4

30. minut Zvezda je odlično zatvorila treći kvartal i ima ogromu zalihu pred posljednjih 10 minuta meča.

28. minut Zvezda ponovo u seriji i odvojila se na veliku prednost.

26. minut Borba dolazi do usijanja, Partizan je prepolovio prednost Zvezde.

24. minut Vidno je Partizan promijenio energiju, ušao je i Jaramaz. Doužer je napravio 5. faul,nakon toga odmah i tehničku zbog protesta.

22. minut Krenulo je ponovo tvrdo, Panter je pogodio trojku, pa Jago pogađa flouter.

Kraj 2/4

20. minut Smanjio je Partizan soliranjima Ledeja, Pantera i Doužera koliko-toliko ogromnu prednost Zvezde. Crveno-bijeli su čitavo prvo poluvrijeme odlično šutirali, ali i nadskakali Partizan.

17. minut Zvezda nastavlja sa odličnom igrom, Partizan baš teško poentira.

15. minut Zvezda ima prevlast na skoku, Hanga vodi crveno-bijele na oba kraj terena i pokazuje klasu. Partizan se raspada u napadu.

13. minut Konsolidova se malo Partizan, ali i dalje Zvezda ima dvocifrenu prednost. Kaminski predvodi Partizan. Hanga pogađa trojku.

11. minut Drama na startu druge četvrtine. Ledej dobija nesportsku, dok je Teodosić dobio tehničku zbog čarki. Onda je Adam Hanga pogodio trojku. Obradović traži tajm-aut.

Kraj 1/4

10. minut Teodosić je ušao na kraju četvrtine i postigao odmah trojku. Partizan uglavnom Ledejevim bacanjima postiže poene.

8. minut Rasplamsala se borba u ovim momentima, igra se brzo. Hanga i Bolomboj su dali energiju Zvezdi, Partizan je živnuo poenima Kaminskog i Nanelija.

6. minut Jago u odličnom momentumu daje asistenciju Bolomboju i Gedraiatis donose Zvezdi dvocifrenu prednost.

4. minut Zvezda je pogodila 3 trojke do sada, odlično ih služi šut, Partizan preko Doužera poentira. Izuzetno nervozan početak i sa jedne i sa druge strane. Tv tajm-aut.

2. minut Tvrd početak meča, Zvezda je pogodila trojku preko Gedraitisa na isteku napada, Partizan se muči na startu.

UOČI MEČA

Janis Sferopulos u najavi meča je istakao da njegovoj ekipi motiva ne manjka, te da će Teodosić biti u sastavu.

– Svaka utakmica sa Partizanom je važna, igrali smo već do sada. Znamo važnost i ove utakmice, ali znamo i da smo prvi na tabeli u ovom trenutku. Imamo ekstra motiv jer želimo da ostanemo na prvom mjestu. Miloš Teodosić će trenirati u subotu i mislim da će biti spreman kao i ostali momci. Pozivam naše navijače da dođu u velikom broju i bodre naš tim, ali fer, sportski i korektno – sumirao je Grk.

Željko Obradović je u najavi utakmice sa vječitim rivalom apostrofirao meč koji su ova 2 rivala igrali prije dvadesetak dana u Evroligi.

– Analiziraćemo utakmicu od prije dvadesetak dana protiv Crvene zvezde. Nadam se da su se igrači odmorili od meča sa Žalgirisom. Ima igrača koji nisu igrali protiv Litvanaca, neki su bili van tima pa ćemo da vidimo ko je tu najopterećeniji. Najveću minutažu su imali Ledej, Naneli i Doužer. Oni će biti u nekom slabijem ritmu, a ostali će raditi jedan pristojan i normalan trening – poručio je trofejni stručnjak.