(VIDEO, FOTO) OD IVICE PONORA DO TITULE Italijanka u spektakularnom meču osvojila trofej u Dubaiju

Italijanka Jasmin Paolini pobjednica je WTA turnira u Dubaiju.

Ona je poslije velike borbe i dva sata i 16 minuta igre nadigrala 40. na svijetu, Ruskinju Anu Kalinskaju, 4:6, 7:5, 7:5.

Njoj je to tek druga profesionalna titula, ali će svakako dugo pamtiti kako je došla do nje.

Imala je Italijanka set i brejk zaostatka, potom je Kalinskaja na 5:4 u setu odluke servirala za pobjedu, ali je poklekla.

Ruskinja je u početnom setu napravila brejk više (3-2), pa je dobila set sa 6:4.

U drugom, vodila je uz brejk sa 2:0, ali nije joj bilo dovoljno, Paolini je u šestom i 12. gemu uspela da dođe dva brejka za 7:5 i izjednačenje u meču.

U setu odluke, vidjeli smo tri brejka na startu, potom je Kalinskaja vodila sa 4:2, da bi na 5:4 dozvolila brejk za 5:5.

Paolini je dobila i naredna dva gema i tako stigla do velikog slavlja.

Italijanka će poslije ovog trijumfa skočiti sa 26. na 14. mjesto svjetske liste, navodi B92.