(VIDEO) JOKIĆ PROMAŠIO ŠUT ZA POBJEDU Denver se digao iz mrtvih, pa pao u produžetku

Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su na svom parketu od Finiks Sansa poslije produžetka 117:107, a srpski košarkaš Nikola Jokić promašio je šut za pobjedu.

Uprkos tome Jokić je standardno odigrao dobar meč, iako se “kasno upalio”.

Denver je počeo dobro, ali je naglo stao i djelovao je neprepoznatljivo. Sansi su koristili svaku grešku i promašeni šut da bi došli do ubjedljive prednosti na poluvremenu. Djelovalo je da je meč za Nagetse potpuno izgubljen već na polovini susreta, a onda je uslijedio maestralni povratak i totalni preokret. Ipak, smireni Sansi uspeli su da odbiju sve nalete domaćih, uvedu meč u produžetak i onda odigraju sigurno i upišu pobjedu.

Jokić je odigrao novi odličan meč. Na kraju, susret je završio sa dabl-dablom od 25 poena, 16 skokova i pet asistencija! Ipak, sve to nije bilo dovoljno da Denver upiše novu pobjedu.

Kada je o samom susretu riječ, u prvoj dionici, viđen je i potez večeri kada je Jokić izveo svoj čuveni “Sombor šafl” i pogodio trojku sa jedne noge na isteku deonice.

Ipak, u nastavku je usledio ogroman pad u igri što su gosti iskoristili i ovaj period dobili sa velikih 37:18.

Od tog momenat, delovaloje da je smao jedan protivnik na parketu. Izabranici Majka Melouna nastojali su da kako tako uhvate rezultatski priključak.

Nikola Jokić, koji od Ol stara bilježi maestralne partije, delovao je nešto umornije nego inače, ali je nastojao da izvuče maksimum iz sebe i donese timu preokret.

Posle vođstva Sansa, usledila je mnogo bolja igra Denvera koji je malo po malo topio prednost. Da bi stvari mogle da se okrenu najavljeno je na startu posljednje dionice kada Denver smanjuje rezultat i prilazi na svega -6, 96:90.

Do kraja meča, Nagetsi su igrali kao u transu, a onda je usledio preokret i vođstvo. Ipak, Sansi uspijevaju da dođu do izjednačenja, a onda je Jokić na četiri sekunde do raja imao šut za pobjedu, ali nije uspio da pogodi koš.

Na startu produžetka, ponovo su gosti nametnuli svoj ritam. Neverovatni durent pogađa trojku, a priključio mu se i Bil, pa je na dva minuta do kraja bilo 110:104. Denver je “trošio” napad za napadom, dok je Bredli Bil postigao novi koš za 112:104, poslije čega je bilo jasno da je meč gotov, navodi Telegraf.