(VIDEO) LUDNICA U HRVATSKOJ Dinamo sa penala u nadoknadi srušio Rijeku i u potpunosti zakomplikovao šampionsku trku

Fudbaleri Dinama savladali su Rijeku rezultatom 1:0, u utakmci 24. kola hrvatskog šampionata.

Modri su na svom “Maksimiru” ostvarili veliku pobkedu nad direktnim konkurentom u šampionskoj trci, a to su učinili golom Frana Brodića sa penala u 95. minutu.

Djelovalo je da će Rijeka u prestonici Hrvatske doći do zlata vrijednog boda, koji bi joj sačuvao bodovnu prednost u odnosu na aktuelnog šampiona HNL-a, ali je u posljednjem minutu sudijske nadoknade Bruno Goda napravio prilično jeftin penal.

Goda je sa leđa naletio na Darija Špikića koji je na 13-14 metara leđima stajao okrenut kolu Dinama i čini se da ja je tom prilikom zakačio laktom u vrat. Naravno, Špikić je iskoristio priliku da padne i sudija je bez oklijevanja pokazao na bijelu tačku.

Siguran egzekutor bio je Fran Brodić koji je Dinamo približio današnjem rivalu na tri boda zaostatka, ali treba reći da Zagrepčani imaju i utakmicu manje. Ukoliko Modri u zaostaloj utakmici savlada Varaždin oni će preuzeti prvo mjesto na tabeli, zbog toga što su slavili u dva od tri dosadašnja međusobna okršaja sa Riječanima.

Sve ovo obećava nikad luđu šampionsku trku u Hrvatskoj, gdje je pored Dinama i Rijeke u igri i silno pojačani splitski Hajduk koji trenutno ima samo bod manje od Rijeke. Tako bi se lako moglo desiti da razlika između lidera i trećeplasirane ekipa uskoro bude svega jedan bod.