(VIDEO) LUDNICA U ŠVEDSKOJ Malme osvojio titulu u meču koji je trajao 3 sata

Kakav šou program u Švedskoj u kojoj se danas igralo posljednje kolo tamošnjeg Alsvenskana! Da sve bude još nevjerovatnije, Malme i Elfsborg koji su bili direktni konkurenti za titulu sastajali su se međusobno, a domaćin je znao da mu samo pobjeda garantuje trofej. I do nje je i stigao - 1:0 (1:0)!

Ali na kakav način… Pa teško je to ukratko opisati. Susret je potrajao čak tri sata zbog činjenice da su navijači Elfsborga tokom poluvremena uspjeli da naprave požar, poslije kojeg su se popalili svi alarmi, a vatrogasci su na kraju morali da reaguju, kako ne bi bilo opasnosti po ostale.

A što se tiče same situacije koja je prethodila ovom meču, Malme je imao 61 bod na tabeli, a Elfsborg je stajao na 64 boda. S obzirom na to da su i jedni i drugi imali identičnu gol razliku koja se gleda na kraju šampionata, matematika je rekla da domaćim fudbalerima treba trijumf.

Jedini pogodak pao je sa bijele tačke kada je Isak Kijese Telin u 57. minutu konvertovao najstrožu kaznu koju je prethodno dosudio Glen Niberg, koji će zasigurno biti u centru pažnje poslije ovog meča, pre svega kod gostujućih navijača.

Igralo se i devet minuta nadoknade, golman Malmea je čak u jednom momentu čistio loptu sa gol-crte, ali je na kraju Malme preživio čitavo ludilo i slavlje je moglo da počne. Navijači su uljeteli na teren i niko ih u tome nije mogao spriječiti.

Zapaljeno je dosta pirotehnike, igrači su završili na krkačama navijača i nema sumnje da u Malmeu večeras neće biti nimalo mirno. Ovo je prva titula za ovaj klub u Alsvenskanu poslije dvije godine, pošto je prošle najbolji bio Heken, navodi Telegraf.