(VIDEO) PORAZ KOJI NAJVIŠE BOLI Đoković je Australiju pokorio deset puta, ali ovo mu je najveća rana

Najbolji teniser svih vremena Novak Đoković čak deset puta je bio šampion Australijan open, ipak jedan poraz u Melburnu će posebno pamtiti.

NOVAK ĐOKOVIĆ

Te 2017. godine, srpski as došao je na Australijan open kao drugi nosilac i branilac trofeja, ipak neće po dobro pamtiti taj turnir. Nakon rutinske pobjede nad Fernandom Verdaskom, usljedio je šok za sve Noleteve navijače.

Novak se u drugom kolu sastao sa Denisom Istominom iz Uzbekistana koji je dobio specijalnu pozivnicu za turnir. Prethodnu sezonu je igrao uglavnom čelendžer turnire tako da je to trebalo da bude lagan zalogaj za Srbina.

Međutim na terenu smo gledali potpuno drugačiju situaciju. Istomin je konstantno napadao, servirao je snažno i prvi set je dobio poslije taj-brejka rezultatom 7:6. Svi su pomislili da Đoković samo nije dobro ušao meč, a tako je i djelovalo pošto je naredna dva set osvojio (7:5, 6:2).

Nije posustao autsajder, polako sa vraćao u meč, Nole je ponovo počeo da griješi, redao je neiznuđene grešeke, dok je njegov rival koristio svaku svoju priliku. Osvojio je četvrti set rezultatom 7:6, a zatim je u finalnom bio bolji sa 6:4.

Novak je čestitao protivnik i napustio teren. Istomin je te godine dogurao do osmine finala. Zanimljivo je da je Nole poslije toga izgubio samo jedan meč u Melburnu, a čak četiri puta je podigao trofej na ovom takmičenju.

Godina za zaborav

Neće po dobrom pamtiti Novak Đoković tu 2017. godinu. Te sezone je osvojio samo jedan turnir i to na samom početku kada je trijumfovao Dohi, a onda je usljedila suša propraćena povredama.

Cijelo vrijeme je imao problema sa laktom, a sve je kulminiralo  na Vimbldonu kada je poslije poraza u četvrtom kolu objavio dužu pauzu.

Tačnije, odlučio da pauzira cijeli drugi dio sezone kako bi na pravi način sanirao povredu i vratio se sljedeće godine.

Tada prvi put nakon 11 godina po okončanju sezone nije bio među prvih 10 tenisera svijeta, što se nikada više nije ponovilo. Naime, tada je bio 12. na ATP listi, piše Informer.