(VIDEO) REMI NA KRAJU Omladinci Zvezde imali prednost protiv Sitija, ali ipak ostali bez pobjede

U utakmici posljednjeg, šestog kola Grupe G omladinske Lige šampiona, ekipa Crvene zvezde danas je na voždovačkom ''Krovu'' dočekala Mančester siti i osvojila bod.

Na kraju, 2:2, što je Zvezdi bilo dovoljno da na kraju osvoji treće mjesto u grupi ispred Jang bojsa, a engleski klub je i prije ovog kola osigurao prvo mjesto i plasman u osminu finala.

Zvezda je povela u 20. minutu meča, i to na kakav način! Jovan Šljivić je prihvatio loptu ispred kaznenog prostora gostiju, iskosa sa lijeve strane, odakle je odmah uputio udarac i poslao loptu u gornji lijevi ugao – neodbranjivo, 1:0!

Ekipa Mančester sitija je bila gotovo bezopasna sve do 36. minuta, kada je Ešton Muir uspio da izjednači. Poslije centaršuta Mukase sa leve strane, on je sačekao loptu na suprotnoj, i sa nekih 7-8 metara pogodio donji desni ugao gola Crvene zvezde – 1:1.

Ali, samo pet minuta kasnije, Zvezda je vratila rezultatsku prednost. Bio je to još jedan prelijep gol crveno-bijelih, a postigao ga je Andrija Maksimović, preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora, poslije odlične saradnje sa Cvetkovićem – 2:1.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastvaku meča je Jovan Šljivić mogao možda i da riješi meč, ali se u par navrata nije dobro snašao pred protivničkim golom, pišu Sportske.net.

To su gosti kaznili u 76. minut, kada je Alfa-Rupreht pogodio za konačnih 2:2.

Zvezda je na ulasku u nadoknadu vremena imala možda i najbolju priliku na utakmici da dođe do pobjede, ali je Markočević veoma loša šutirao poslije odlične kontre crveno-bijelih i loptu je iz veoma izgledne situacije sa oko 13 metara poslao visoko preko gola.

Ranije danas, RB Lajpcig i Jang bojs su igrali bez golova, 0:0, pa konačna tabela Grupe G izgleda ovako:

Mančester siti 14, RB Lajpcig 11, Crvena zvezda 4, Jang bojs 4 boda.