(VIDEO) "Sudije su odlučile utakmicu" Olimpijakos drastično oštećen u završnici, u Pireju grme na arbitre

Košarkaši Fenerbahčea pobijedili su Olimpijakos sa 79:77 (29:14, 17:19, 12:24, 21:20), u jednom od derbi mečeva šestog kola Evrolige. Kontroverzna je bila završnica i tek će biti riječi o ovom duelu - jedan klub se ekspresno oglasio.

Vidjeli smo sjajan duel u Istanbulu, igralo se u serijama, a na kraju je slavila ekipa Dimitrisa Itudisa, čime je stigla do petog trijumfa iz šest mečeva, dok je Olimpijakos trenutno na skoru 3-3.

Domaći igrači su odlično počeli meč, nošeni Dajšonom Pjerom, koji je već poslije deset minuta na svom kontu imao 14 poena. Nisu gosti uspijevali da se primaknu do poluvremena, pa je Fener na veliki predah otišao sa vođstvom (46:33).

Ipak, u trećoj četvrtini potpuno druga slika na terenu. Oli je od samog početka odigrao dosta bolje i agresivnije, a već je do kraja treće prišao na samo poen zaostatka (58:57).

Međutim, nisu uspijevali ni u jednom trenutku da potpuno prelome meč na svoju stranu, a zanimljivo je da Grci nisu imali prednost nijednom tokom 40 minuta. Ušlo se u neizvijesnu završnicu, Alek Piters je trojkom primakao Pirejce na -2 (79:77), a nakon promašaja Skotija Vilbekina, vicešampion Evrolige je dobio priliku da izjednači, ili možda dođe i do pobjedem piše Sportal.

Ipak, Najdžel Vilijams-Gos je bio neprecizan u pokušaju za dva, nije do lopte mogao ni Nikola Milutinov, pa je Fener poslije drame stigao do nova dva boda.

Baš tu je i viđen sporan trenutak jer je snimak pokazao faul Madara nad Gosom, ali ništa nije suđeno.

– Olimpijakos poziva Evroligu da zauzme jasan stav o faulu nad Najdželom Vilijams Gosom u posljednjoj fazi meča sa Fenerbahčeom. Nepravilna primjena propisa od strane sudija je odlučila utakmicu protiv nas – piše u zvaničnom saopštenju crveno-bijelih.