(VIDEO) Veliko iznenađenje u grupi gdje je Srbija: Džikić i Šengelija doživjeli šokantan poraz

Košarkaška reprezentacija Danske došla je do velike pobjede na startu grupe G u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Oni su na svom terenu savladali selekciju Gruzije, rezultatom 75:69.

Prva četvrtina meča u Nestvedu je u potpunosti pripala gostima, izabranici Aleksandra Džikića su imali i dvocifrenu prednost na kraju prvog kvartala (23:12), pa se činilo da će favorizovana Gruzija bez problema stići do trijumfa.

Nastavili su gosti u istom ritmu, imali su u par navrata i 14 poena viška, a poslije 20 minuta je na semaforu pisalo 37:28 za Džikićevu selekciju.

Ipak, malo po malo su Danci smanjivali prednost gostiju, a velikom serijom 8:0 na početku posljednje dionice su stigli do pet poena prednosti (58:53). Viđena je velika drama do kraja, a na kraju su prevagu domaćinu donijeli Ife Lundberg sa dva bacanja, odnosno Kevin Larsen trojkom.

Upravo je Lundberg bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 19 poena i sedam asistencija, dok je Larsen dodao 13, uz šest uspješnih proigravanja. Na drugoj strani, Gruziji nije pomogao ni Tornike Šengelija sa 26 poena, dok je Jan Tomason ubacio 16.