Zvezda maksimalna poslije tri meča u ABA ligi: FMP mučio šampiona, ali je poklekao (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde imaju maksimalan učinak u tri odigrane utakmice ABA lige.

Crveno-bijeli su u 4. kolu kao domaćini u dvorani “Aleksandar Nikolić” savladali FMP sa 83:77 i nanijeli mu prvi poraz u sezoni.

Aktuelni šampion nije nimalo lako stigao do pobjede, gosti su u prvoj četvrtini imali osam poena prednosti, a u ostatku utakmice u nekoliko navrata poslije dvocifrene prednosti Zvezde uspjevali su da se vrate u igru.

U posljednja dva minuta ušlo se sa +6 za Zvezdu (81:75), a onda je Nikola Ivanović pogodio dva bacanja.

Zatim je na drugoj strani Aleksa Stefanović fauliran na šutu za tri poena, ali je promašio sva tri pokušaja i bilo je jasno ko će da bude pobjednik.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Ivanović sa 22, Luka Vildoza je dodao 14, a Luka Mitrović 12 poena.

Na drugoj strani Trent Frejžer je postigao 27, a Paulius Valinskas 10 poena.

U posljednjem meču četvrte runde regionalnog takmičenja od 21 čas u Baru će da se sastanu Mornar i Partizan.

Rezultati 4. kola: Borac – Zadar 91:93, Split – Igokea 68:77, Mega – Cibona 93:100, MZT – Studentski centar 92:79, Budućnost – Cedevita 80:74.

Plasman: Budućnost, Zadar, FMP, Igokea po 7, Partizan (-1), Cibona, Crvena zvezda (-1) po 6, Cedevita Olimpija (-1), Mornar (-1), Studentski centar, MZT po 5, Borac, mega, Split po 4 boda.