USPJEŠAN POČETAK PRIPREMA U TURSKOJ Zvezda slavila u prvoj provjeri

Fudbaleri Crvene zvezde uspješno su počeli pripreme u Turskoj. Beogradski tim je u prvoj provjeri savladao njemačkog regionalnog ligaša Vaker Nordhauzen sa 2:0. Crveno-bijeli su mogli i do ubjedljivije pobjede, međutim u drugom dijelu su prikazali i određene slabosti u fazi odbrane.

FOTO FK CRVENA ZVEZDA /PROMO

Zvezda je povela već praktično iz prvog naleta, a u strijelce se upisao Stefan Hajdin. On je dobro reagovao na odbijenu loptu i poslao je u mrežu. Beogradski tim je diktirao ritam, a bili su nekoliko puta blizu povećanja vođstva.

Na kraju su do 2:0 došli u 28. minutu. Branko Jovičić je dobro zahvatio loptu na dodavanje Milana Rodića i poslao je u mrežu uz lošu reakciju golmana rivala Uliga.

Foto FK Crvena zvezda /promo

U drugom dijelu trener Vladan Milojević je promijenio čitav sastav, pa je Vaker na startu bio bolji. Stvorili su nekoliko prilika, ali se istakao golman Zoran Popović koji je tri puta sjajno intervenisao. Na drugoj strani Dejan Joveljić je postigao gol u 74. minutu, koji je opravdano poništen jer se mladi napadač aktivirao iz ofsajda.

Naredni meč Crvena zvezda igra 30. januara a rival je Austrija Beč.