ANČELOTI NAPRAVIO ČISTKU U svlačionici Reala više nisu ova 4 igrača

Tri vezana kiksa Reala, uz samo jednu pobjedu ove 2023. godine, natjeralo je Karla Ančelotija na radikalan rez.

Karlo Ančeloti

Prema pisanju madridske Marke, trener Reala otpusio je četvoricu igrača, a nisu sigurni ni ostali.

U svlačionici više nisu: desni bek Alvaro Odriozola (27), štoper Hesus Valjeho (26), ofanzivac Eden Azar (32) i napadač Marijano Dijaz (29).

Riječ je o igračima na koje Ančeloti gotovo da i ne računa na ozbiljnijim utakmicama, pa su kao takvi stavljeni na transfer listu.

Jedan od pomenutih igrao je i na Mundijalu – Belgijanac Azar. Ipak, podbacio je i tamo, dok je za Real ove sezone odigrao 621 minut – daleko ispod forme i svog nivoa.

Odriozola je ove sezone odigrao samo 51 minut nakon što se vratio s pozajmice iz Fjorentine. Potpuno je u senci Karvalja i Vaskeza.

Valjeho se može “pohvaliti” nešto boljom minutažom, a to “nešto bolje” je zapravo pet minuta. Dakle odigrao je čitavih 56 minuta ove sezone, piše Sportal.

Dijaz je odigrao najmanje od pomenute četvorke – svega 25 minuta ove sezone. Za njega već dugo vremena nema mjesta u Realu, ali klub ne uspijeva da ga proda.

Kap koja je prelila čašu pa natjerala Ančelotija na ovakvu odluku je finale Superkupa Španije. Real Madrid je izgubio od Barselone sa 3:1, a dosta loš je bio i u polufinalu s Valensijom, koju je izbacio tek poslije penala.