Arsenal nije igrao, ali ima razloga za zadovoljstvo: Fenjeraš UGASIO SNOVE Liverpula o tituli, Čelsi kratkog daha (FOTO)

Subotnji program engleske Premijer lige donio je tri pobjede domaćina i remi u derbiju, a sve se odvijalo kako su u trenutno vodećem Arsenalu mogli samo poželjeti.

Varnice u razočaravajućem duelu Čelsija i Mančester junajteda sijevale su tek u zadnjih 10-ak minuta, ali sa konačnih 1:1 mogu da budu zadovoljni samo gosti. Čelsi je eventualnom pobjedom mogao bar malo da se približi vodećem Arsenalu i stvori zavidnu bodovnu prednost nad večerašnjom protivničkom ekipom pri kraju prve trećine lige.

Golovi u derbiju 13. kola Premijer lige Engleske između Čelsija i Mančester junajteda su pali u finišu susreta.

U 84. minutu MekTominej je u kaznenom prostoru oborio domaćeg igrača Proju i bio je to penal za Čelsi. Žoržinjo je loptu poslao u jednu, a Davida de Heu u drugu stranu za slavlje domaćih. Mančester se nije predavao pa je preko Kazemira izjednačio u četvrtom minutu sudijske nadoknade. Bio je ovo prvi gol Kazemira u dresu Mančester junajteda od kako je stigao iz Real Madrida. Za Mančester nije igrao Kristijano Ronaldo, koji je udaljen iz prvog tima zbog nediscipline.

Liverpul je definitivno daleko od šampionske forme. Ako je postojao i minimum nade da mogu do titule ove sezone, danas je i ta posljednja nada ugašena. Poraz od Notingem foresta (1:0) zabrinuo je sve zaljubljenike u crvenom dijelu Liverpula. Jirgen Klop nije krio razočaranje poslije novog kiksa.

– Utakmicu je odlučilo nekoliko situacija. Notingem je bio u teškoj situaciji uoči ove utakmice. Pokazali su na terenu da silno žele da se bore. Željeli smo i mi da se borimo. Za razliku od nas, oni su jednu svoju priliku iskoristili, a mi svoje nismo i tu je kraj – rekao je Klop.

Njemački stručnjak smatra da je Liverpul zaslužio više.

– Sami smo krivi za ovaj poraz. Da smo realizovali samo neke od prilika, drugačije bi sad pričali. Ovako, idemo dalje – zaključio je Jirgen Klop.

Nakon šokantnog poraza Liverpula u Notingemu, popodnevni termin donio je očekivane rezultate. Mančester siti je na krilima dvostrukog strijelca Erlinga Halanda sa 3:1 savladao Brajton. Norvežanin se u listu strijelaca upisao u 22.i 43. minutu iz jedanaesterca. Treći gol postigao je Kevin De Brujne u 79. minutu.

Počasni gol za goste iz Brajtona djelo je Trosarda u 53. minutu.

Everton i definitivno najavljuje bolje dane. Danas su sa 3:0 na svom Gudisonu slavili sa 3:0 protiv Kristal palasa,  za koji je do 62. minuta igrao Luka Milivojević.