Banjalučanima brejk u Pecari: KK Borac stigao do velike prednosti u polufinalu Lige BiH

Košarkaši Borca došli su do velike prednosti u polufinalu plej-ofa košarkaške Lige BiH.

Košarkaši Borca hitaju ka plej-ofu

Oni su kao gosti večeras savladali ekipu Širokog sa 89:81 (18:23, 25:25, 21:19 i 25:14) i tako došli na korak do finala najjačeg takmičenja BiH.

Domaćini su prednost imali sve do posljednje četvrtine kada je Borac prije svega odličnom odbranom sveo Široki na samo 14 poena u posljednjoj četvrtini.

Kod Banjalučana istakli su se Langović sa 21 poenom i 8 skokova, Delalić je dodao 16, a Tanasković 13 poena.

U redovima domaćih najraspoloženiji je bio Brala sa 23 poena, a Knajt je ubacio 19.

Drugi meč serije igraće se u srijedu, kada će ovog puta domaćin biti ekipa Borca.