BIZARNA SITUACIJA Sudija opomenuo Đokovića zbog prekoračenog vremena za servis

Španski teniser Karlos Alakaras uspio je da osvoji drugi set protiv Novaka Đokovića i time izjednači na 1:1 u velikom finalu Vimbldona, čime je unio veliku neizvjesnost i dodatnu dimenziju u ovaj spektakularan meč.

novak đoković finale vimbuldona

Prvi set je Novak osvojio bez problema, sa ubjedljivih 6:1, a drugi je poslije mnogo neizvjesnosti otišao u taj-brejk, dakle na Novakov “teren”.

Ipak, Alkaras je uspio da prekine njegovu dominaciju i niz od 15 osvojenih setova nakon taj-brejka i dođe do 1:1, a posljednje trenutke drugog seta obilježila je veoma čudna situacija koja je dekoncentrisala Đokovića.

Pri rezultatu 5:4, sudija Fergus Marfi je opomenuo Đokovića zbog prekoračenja vremena za serviranje. Promašio je prvi servis Novak poslije toga, ali je drugi ubacio i stigao do 5:5, navodi Sportal.

Poslije toga je Đoković došao i do set lopte, ali je nevjerovatni Alkaras vezao tri poena i time izjednačio rezultat.