BORAC SJAJAN Rebec: Meč bio teži nego što pokazuje rezultat

Košarkaši Borac Wwina odigrali su odličan meč na trećem turniru ABA 2 lige na Zlatiboru i savladali su Pelister 89:67.

Banjalučani su tako došli do petog trijumfa u regionalnom takmičenju a dominisali su u skoku i nanijeli težak poraz kvalitetnom rivalu. Jan Rebec je bio jedan od najboljih košarkaša u pobjedničkom timu. Imao je 15 poena i četiri asistencije

-Meč je bio teži nego što to pokazuje rezultat na kraju. Pelister je vrlo dobra i iskusna ekipa što se vidjelo odmah od početka utakmice gdje je bilo neizvjesno do 18. minute utakmice. Zatim je njihov najopasniji igrač Sead Hadžifejzović primio 3 ličnu grešku i mi smo to iskoristili sa većom serijom i otišli sa 16 poena prednosti na poluvreme. Ovu razliku uspjeli smo sa pametnom igrom zadržati do kraja – istakao je Rebec.

Banjalučani će već sutra (15 časova) imati novi izazov duel protiv Sutjeske koja takođe ima samo jedan poraz.

-Čeka nas još jedna teška i bitna utakmica protiv Sutjeske koja je iskusna i čvrsta ekipa. Naš plan je kao svaku utakmicu početi jako od prve sekunde sa čvrstom i fokusiranom odbranom i pametnom igrom u napadu, te pokušati da dođemo do pobjede- poručio je Rebec.

Košarkaš iz Slovenije je od starta sezone u Banjaluci i utisci o klubu i gradu su mu itekako pozitivni. Na sve se nadovezali i dobri rezultati.

-Što se mene tiče mislim da sam se vrlo dobro privikao na tim pogotovo što je ovo moja prva sezona van Slovenije i prva sezona gdje sam najstariji u timu. Dosta toga su mi olakšali saigrači koji su svi stvarno dobri momci i užitak je igrati s njima- dodao je Rebec.