BORAC U FINALU Za titulu sa Igokeom uz miris borbi sa početka milenijuma (FOTO)

Prvi put poslije 19 godina košarkaši Borca igraće u finalu prvenstva BiH!

Košarkaši Borca

Banjalučani su večeras pred dosta dobro ispunjenim „Borikom“ drugi put u četiri dana savladali Široki (75:59) i zakazali okršaje sa Igokeom koja je nešto ranije poslije neizvjesne završnice savladala Budućnost u Bijeljini. Ovi dueli bili su derbiji početkom milenijuma, pa će biti zanimljivo vidjeti mogu li Banjalučani da pomrse račune favoritu.

Iako su očekivali težak meč, momci Zorana Kašćelana bili su na visini zadatka i možda i lakše nego što se očekivalo izašli na kraj sa iskusnom ekipom Ivana Velića.

Borac je furiozno otvorio susret, već nakon pet minuta igre imao je poena prednosti što gotovo nije ispuštao do kraja prve četvrtine – 20:13. Odlična odbrana krasila je crveno-plave jer su gosti poene najčešće morali da zarade sa linije za slobodna bacanja.

Drugu četvrtinu Borac je otvorio poenima Džarona Martina, ali nakon serije Širokog od 5:0 Kašćelan je bio prinuđen da zatraži prvi tajm-aut. Uslijedila je reakcija, trojka Aleksandra Langovića vratila je kapital sa početka perioda.

U drugoj polovini druge četvrtine, gosti su se u potpunosti konsolidovali, te poenima Mislava Brzoje prišli na samo poen zaostatka – 27:26. Rezultatsku neizvjesnost je razbio Martin trojkom za 33:28 što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme je opet bolje otvorio Borac, te poenima jana Rebeca pod faulom stigao prvi put do dvocifrene prednosti 40:30. Banjalučani nisu sebi dozvoljavali padove koncentracije, te su zadržali veliku prednost, koja je na kraju, nakon trojke Martina u posljednjoj sekundi treće dionice iznosila 14 poena, 57:43.

U posljednjoj četvrtini Borac je ostao maksimalno posvećen, služio je domaće šut sa distance, pa gosti nisu bili sa previše šansi. Trojkama Amsala Delalića i Langovića Borac je došao do maksimalnih plus 17.

U redovima pobjednika najraspoloženiji su bili Langović i Delalić sa po 16 poena, a njih su pratili Rebec sa 15 i Martin sa 13 poena. Kod Širokog istakao se Najt sa 12, koliko je dodao i Čović.