PRVI KORAK KA TITULI Igokea bez velikih problema savladala Borac (FOTO)

Košarkaši Igokee napravili su prvi korak ka odbrani titule prvaka BiH.

Igosi su na svom parketu u utorak veče savladali banjalučki Borac s 76:55.

Tim iz Aleksandrovca je tokom cijele utakmice imao kontrolu nad igrom i bez velikih problema su poveli u finalnoj seriji s 1:0.

Od prve minute domaćin je pokazao dosta bolju igru, a i prije same serije bilo je jasno da je Igokea veliki favorit. Na poluvremenu su imali 12 poena prednosti, a u nastavku meča ta prednost je samo rasla i Banjalučani nisu bili u prilici niti jednog trenutka da ugroze Igokeu i dođu do eventualnog brejka.

Najbolji u redovima Igokee bili su Nenad Nerandžić s 15 i Brajant Kraford s 14 poena, dok se kod Banjalučana istakao Jan Rebec koji je meč završio s 12 poena

Igokea brani titulu, a Borac je u finalu poslije pauze od 19 godina što je samo za sebe veliki uspjeh za ovaj tim Banjalučana.

Šampion će postati onaj tim koji prvi stigne do tri pobjede, a Igokea ima prednost domaćeg terena. Drugi meč igra će se u Banjaluci u nedjelju 21. maja od 20 časova u dvorani Borik.