Nakon velike borbe do finala: Borac skupo prodao kožu Igokei

Košarkaši Igokee plasirali su se u finale Kupa Mirza Delibašić.

Stefan Đorđević

Nakon velike borbe tim iz Aleksandrovca je u polufinalu bio bolji od Borca. „Igosi“ su slavili s 73:71.

U prvom poluvremenu smo vidjeli veliku borbu dva sportska rivala. Igokea je na odmor otišla sa minimalnim vođstvom od 34:33. Dodajmo i to da je Borca prvu četvrtinu riješio u svoju korist s 20:13.

Ni u drugom poluvremenu Igokea, koja je bila veliki favorit, nije uspjela da se rezultatski odlijepi pa se u posljednjih 10 minuta ušlo sa 3 poena prednosti za tim koji igra regionalnu ABA ligu.

Borac se hrabro držao iako mu mnogi, i pored osvajanja Kupa Republike Srpske, nisu davali mnogo šansi protiv Igokee. Na kraju je ipak morao da čestita rivalu na prolasku u finale.

Najbolji u redovima Igokee bili su Dragan Milosavljević s 14, te Stefan Đorđević i Kosta Kondić s 10, dok se kod Borca istakao Dušan Tanasković s 16 poena.

Ovom pobjedom Igokea je prekinula seriju od 11 poraza u svim takmičenjima.

U drugom polufinalnom susretu večeras će snage odmjeriti Bosna i Široki. Završnica Kupa BiH igra se u Sarajevu.