BORAC BEZ IZNENAĐENJA Igokea poslije preokreta slavila u "Boriku" (FOTO)

Košarkaši Igokee stigli su do druge pobjede u finalnoj seriji prvenstva BiH pošto su slavilu u „Boriku“ protiv Borca sa 69:57.

Borac - Igokea

Aleksandrovčani su prilično rutinski opravdali ulogu favorita i to na način što su u drugom poluvremenu odigrali sjajno u odbrani, pa su crveno-plavi vrlo teško pronalazili put do koša.

Banjalučani su prvi dio odigrali sjajno, drugi period dobili sa 20:10 i u jednom trenutku imali +13, a na odmor otišli sa +8. Ipak, momci Vlade Jovanovića su stisnuli u nastavku i stigli na korak od krune. Borac je stao i šut, tako da je prednost Igokee rasla iz minuta u minut.

Prošlosezonski košarkaš Borca Kosta Kondić odigrao je sjajan meč ubacivši 24 poena uz trojke 5/8, a dvocifreni su još bili Stefan Đorđević sa 15 i Brajant Kroford sa 14.

U redovima ekipe Zorana Kašćelana nije bio nijedan naročito raspoložen igrač. Amsakl Delalić ubacio je 12 poena uz tri trojke, a po deset su dali Dušan Tanasković i Jan Rebec uz loš šut iz igre. Serija se sada seli u Laktaše, a Igokea će u trećoj utakmici imati prvu meč loptu. Utakmica je na programu u četvrtak.