BRUTALAN START ARGENTINCA Umalo tragična povreda igrača Reala (VIDEO)

Real Madrid slavio je u napetom meču protiv Sevilje sa 3:1, a meč su obilježili dodjela Zlatne lopte Karimu Benzemi, sjajan gol Federika Valverdea i jedan sraman potez igrača gostiju Papua Gomeza.

U Madridu je viđena jako napeta i neizvjesna utakmica. Sve do 79. minuta bilo je 1:1, da bi Lukas Vaskez vratio prednost prvaku Evrope, a pobjedu je ovjerio Federiko Valverde nestvarnim golom u 81.

Urugvajac je pored Benzeme u daleko najboljoj formi u Realu, a za njega je ovo bio već četvrti pogodak kojeg je postigao van kaznenog prostora ove sezone.

Upravo je strijelac trećeg gola mogao gadno da nastrada u poslednjem minutu sudijske nadoknade, kada ga je Papu Gomez, igrač Sevilje i doskorašnji kapiten Atalante bez ikakvog razlog teško faulirao.

Argentinac je bez ikakve potrebe u jednoj od poslednjih akcija na meču žestoko faulirao Valverdea i prema mišljenju mnogih zaslužio je direktan crveni karton zbog svog prekršaja.

Gomez je prvo koljenom udario u butinu Valverdea, a to mu nije bilo dovoljno i zatim ga je nagazio po članku lijeve noge, i to sa jasnom namerom da ga povrijedi. Sudija nije prekidao ovu akciju, ali kada je ona završena pokazao je žuti karton Gomezu iako je sigurno zaslužio direktan crveni.

Valverde je pokazivao da oseća bol u butini u koju je dobio udarac i mnogi se nadaju da nije reč o nekoj težoj povredi. Pored toga što je jedan od glavnih igrača Reala povreda bi mogla doći u najgorem trenutku jer je do početka Mundijala ostalo još manje od mjesec dana, piše Sportal.