CEDEVITA NE STAJE Serijom 13:0 slomili Studentski centar u Podgorici

Cedevita Olimpija je nastavila seriju sjajnih rezultata u ABA ligi. Zabilježili su sedmu pobjedu u nizu i to nakon što su u Podgorici savladali Derbi SC 88:80.

Tim iz Ljubljane je do pobjede došao nakon dramatičnog finiša i serije 13:0 u posljednjoj četvrtini .

Puleni Andreja Žakelja su prijetili sa svih strana, pogotovo u 2. četvrtini, u kojoj su dali čak 31 poen i na poluvrijeme otišli sa plus sedam (50:43).

Uz nekoliko nejasnih sudijskih odluka, gosti su uhvatili priključak, pa je pred 10 minuta odluke bilo neriješeno – 67:67, da bi Aleksa Ilić na startu posljednjeg kvartala dao četiri poena za 71:67.

Slovenački predstavnik je pojačao igru u odbrani, domaći su promašili nekoliko otvorenih šuteva i kazna je stigla.

Džejkob Pulen je ubacio 19 poena, dok je Jogi Ferel dodao 15.

U domaćem timu najefikasniji su sa po 12 poena bili Nikola Pavlićević, Aleksa Ilić, Erik Nil i Kenan Kamenjaš, koji je imao i isto toliko skokova.