DAO GOL, PA ZAGRLIO RIVALA Potez sjajnog igrača oduševio Evropu

Svi su se čudili kada je Jago Aspas dao gol Betisu u 36. minutu i potom odlučio da poslije radovanja priđe golmanu protivničke ekipe i zagrli ga. Ali, kada se pojavilo objašnjenje, utisak je potpuno drugačiji.

Čuveni napadač Selte je u pobjedi ekipe rezultatom 2:0 bio dvostruki strijelac, a poslije prvog pogotka sa bijele tačke pokazao je da je prije svega ostalog čovek.

Donio je najbolji strijelac u istoriji kluba prednost gostima u 36. minutu, ali pogodak sa bijele tačke je osim proslave gola pratio i zagrljaj za protivničkog golmana Ruija Silvu.

Portugalcu je nekoliko dana ranije preminuo otac, a Aspas je, upoznat sa tom informacijom, prišao Silvi poslije gola, zagrlio ga i izjavio mu saučešće. Isti fudbaler je postigao gol i u nadoknadi prvog poluvremena, a svi fudbaleri Betisa su ispod dresova imali majice u čast Ruijevog oca.