EMOTIVAN POVRATAK Aplauzi, ovacije i pobjeda za Đokovića

Novak Đoković se pobjedom vratio na teren. Srpski teniser je u prvom meču ove godine savladao Italijana Lorenca Muzetija sa 2:0 po setovima 6:3, 6:3.

Iako su vremenski uslovi u Dubaiju bili nepovoljni zbog jakog vjetra, Đoković je od starta bio agresivniji, uputio je duže lopte i napadao rivala, te je već u četvrtom gemu napravio brejk.

Muzeti je nakon toga imao tri vezane brejk lopte koje nije uspio da iskoristi. Tačnije Đoković je digao nivo igre, bolji servis i srpski teniser je došao do 4:1, te je zatim sačuvao prednost bez problema i osvojio prvi set.

Sličan scenario je viđen u drugom setu. Đoković je odmah napravio brejk u trećem setu i to bez izgubljenog poena.

Museti se međutim nije predavao. Uspio je da dođe do tri brejk lopte koje je Đoković sjajnim servisom uspio da spasi i nakon više od osam minuta da sačuva gem.

Italijan je na sve načine pokušavao da poremti igrom Đokovića, ali je srpski teniser bio veoma željan igre i dugim loptama je onemogućio rivala da napadne.

U narednom kolu protivnik je pobjednik duela De Minaur -Kačanov.