FANTASTIČAN MEČ Siti ima prednost za revanš, Real se vraćao tri puta

„Ljepotica“ u polufinalu Lige šampiona! Mančester Siti je savladao Real Madrid 4:3 nakon fantastičnog meča, a gledaoci su mogli da uživaju u sjajnoj utakmici punoj odličnih poteza i golova, dok će odluka o finalisti pasti nakon revanša.

“Građani” su meč otvorili sa pogocima Gabrijela Žesusa i Kevina De Brujnea, gdje su iskoristili svoju prednost u tranziciji i brzini navalnih igrača. Prema prikazanoj igri domaći tim je zaslužio i veće vođstvo.

Prvo je već u drugom minutu Rijad Marez poslao fantastičan centaršut, gdje je utrčao De Brujne i glavom zatresao mrežu.

Samo devet minuta kasnije Siti je poveo sa 2:0, a strijelac je bio Gabrijel Žesus. De Brujne je ubacio loptu u šesnaesterac, koji se uz malo sreće okrenuo pored nespretnog Davida Alabe i sa sedam metara rutinski matirao Tiboa Kurtou. Nakon toga domaći su promašili dvije dobre šanse.

Ipak, u 33. minutu Real je smanjio na 2:1, pogodio je Karim Benzema. Ferlan Mendi je centrirao sa lijeve strane, a Benzema u svom stilu zahvatio poluvolej sa petnaestak metara i pogodio malu mrežu.

Fantastičan meč je nastavljen i na početku drugog dijela. Sjajan ritam, sa puno kombinatorike i dobrih prilika.

Foden je sjajno reagovao nakon ubačaja i iskupio se za promašaj u prvom dijelu. Nisu domaći ni proslavili gol, a uslijedio je hladan tuš. Vinisius je pokazao kvalitet i brzo je smanjio prednost domaćih.

I nije to bio kraj uzbuđenja na Etihadu. Prvo je u 74. minuti Bernardo Silva sjajno zahvati loptu i postigao strašan gol.

Real se nije predavao i uspio je treći put da smanji zaostatak. Karim Benzema je “panenkom” realizovao penal i smanji na 3:4.