(FOTO) Alba rastužila Partizan i Zvezdu: Valensija se u laganom ritmu prošetala kroz Berlin

Dva dana poslije ubjedljivog poraza od Crvene zvezde u Beogradu, ekipa Valensije je večeras gostovala Albi u Berlinu, gdje se predstavila u mnogo boljem izdanju.

Tim trenera Aleksa Mumbrua je svih 40 minuta bio bolji rival i zasluženo je savladao domaćina sa 81:66, pa nije bilo ni naznaka nekakvog iznenađenja, čemu su se nadali i navijači Partizana i Crvene zvezde, jer je srpskim klubovima Valensija jedan od glavnih konkurenata u borbi za Top 10.

Ovo je trinaesta pobjeda Valensije u 25 odigranih kola kojom je zadržala deveto mjesto na tabeli, a Alba sada ima skor 5-20 na začelju.

Za razliku od utakmice sa Zvezdom, u sastavu Valensije večeras je bio i Stefan Jović koji se nije upisao u strijelce, ali je imao četiri asistencij za 13 minuta u igri. Najefikasniji u njegovom timu bili su Odželej sa 18 poena i 7 skokova i Kris Džons sa 14 poena i 8 asistencija.

U Albi najbolji Tomas sa 15 i Kumađe sa 13 poena.