(FOTO) PRVI NEUSPJEH U PRVENSTVU Borac u derbiju kola poražen od Širokog Brijega

Košarkaši Borca poraženi su u meču 4. kola Premijer lige BiH.

Bolji od Banjalučana bio je Široki Brijeg koji je slavio s 71:64 i crveno plavima je nanio prvi poraz ove sezone u prvenstvu BiH.

Meč u Boriku započeo je konstantnom rezultatskom klackalicom, sve do 8. minuta, kada se zakucavanjem u kontri, pa sa dvije pogođene trojke Natala Široki odvojio na prvu dvocifrenu prednost večeras 21:11, te tako natjerao trenera Banjalučana Zorana Kašćelana da zatraži minut odmora. Nastavili su gosti u istom ritmu, pa su prvu dionicu završili u prednosti od 27:15.

Zaigrao je Borac dosta agresivnije u drugom kvartalu, razigrao se i Amsal Delalić, te na krilima njegovih trojki i dobre odbrane Banjalučani stižu do minus dva.

Ipak, u posljednjim sekundima Jukić pogađa trojku za goste i postavlja 40:35 na poluvremenu.

Nastavili su domaći energično i u drugom poluvremenu, natjerali goste da već nakon dvije minuta ispune bonus, kada je Dragojević pogodio uz faul, te tako primakao svoju ekipu na samo pola koša zaostatka. Veliko zalaganje i dobra odbrana dali su rezultate, pa je tako trojkom Dragojevića, te polaganjem Radoša Šešlije, Borac nadomjestio veliki minus i prešao u vođstvo 44:42.

Održao je Borac prednost do kraja treće četvrtine i gostima dozvolio samo osam poena za 10 minuta – 50:48.

Početkom posljednje četvrine gosti su ponovo stigli do vođstva. Serijom od 9:0 i tri vezane trojke Brale, Junakovića i Natala dolaze do novih plus sedam.

Prišao je Borac poenima Delalića na minus tri na dvije minute prije kraja, ali serija grešaka i izgubljene lopte u ključnim momentima doveli su do lakih poena na drugoj strani i velikih plus osam, te se Borac nakon toga nije mogao ponovo vratiti.

Najbolji u redovima Širkog bili su Natal s 24, te Brala s 15 i Junaković s 11 poena, dok su se ko domaćina istakli Delalić i Vest s po 15 poena, te Dragojević s 12.