(FOTO) VEČE VELIKIH PREOKRETA Real nakon drame savladao Barsu, te tako ostao jedini neporaženi tim u Evroligi

Košarkaši Real Madrida upisali su trijumf u duelu El klasika protiv Barselone sa 65:54 (12:19, 16:11, 21:11 i 14:23)

Iako je “Blaugrana” sredinom druge četvrtine imala velikih plus 14, to nije smetalo izabranicima Ćus Matea da u nastavku pruže solidnu partiju i prednost na poluvremenu svedu samo na 2 poena zaostatka.

Nije se tu zaustavio kraljevski klub, serija od 16:0 nastavljena je i u trećoj dionici, gdje su gosti potpuno razbijeni, a Real u posljednjem napadu stigao i do dvocifrene prednosti.

Nastavili su u istom ritmu i u posljednjem periodu, prednost je rasla do 14 razlika, a onda kreće serija grešaka i povratak gostiju u život. Zaigrao je sjajno Satoranski i svojom minijaturom donio i izjednačenje u posljednjim minutama, ali više od toga nisu mogli.

Najefikasniji u redovima Reala bili su Gabrijel Dek sa 20 i Vensan Poarije koji je dodao 14 poena.

Sa druge strane raspoloženi su bili Vili Ernangomez i Jan Veseli sa 13,odnosno ubačenih 12 koševa.

Real Madrid je sada prvi na tabeli sa sto postotnim učinkom nakon pet odigranih kola, dok je ovo Barseloni prvi poraz.